Новини
Україна
Культура
Події
Новини Кіно

«Міф»: фільм став переможцем української кінопремії "Золота Дзиґа-2019"


Стрічка перемогла у номінації «Найкращий документальний фільм». У ній розповідається про життя і долю легендарного співака Василя Сліпака до і після Революції Гідності

Стрічка присвячені життю легендарного українця Василя Сліпака на позивний «Міф» –  Героя України, кавалера орденів «За мужність» І ст. та «Золота Зірка», всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери, який покинув велику сцену, аби стати воїном і віддав життя, захищаючи Україну під час Російсько-української війни на Сході України. Фільм про всесвітньо відомого успішного українського оперного співака з унікальним голосом, який підкорив світові сцени. Про людину з неймовірною жагою до життя, з яскравим почуттям гумору, з величезним серцем і широкою душею. Про волонтера і воїна, який до безтями любив свою Батьківщину, боровся за неї та поклав життя за рідну землю 26 червня 2016 року на Донбасі.

 Український документальний фільм «Міф»,  знятий режисерами Леонідом Кантером та Іваном Яснієм у  2018 році, поєднує одразу два жанри: документальне кіно та кіноконцерт. У широкий український прокат стрічка вийшла 8 лютого 2018 року. Прем'єрний показ відбувся у київському кінотеатрі «Україна».

Сюжет фільму вибудуваний на двох основних лініях: це біографія Василя Сліпака та історія хлопчика на ім'я Джельсоміно, героя книжки «Джельсоміно в країні брехунів» Джанні Родарі, яку  читає учням вчителька французької школи. Автори стрічки використали безліч архівних відео, які показують героя у повсякденні та на сцені. Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель

Революція Гідності, яка відбулась в Україні, змінила життя співака, розділивши на дві частини: до і після. Перша частина — це життя Василя Сліпака у дитячі роки у Львові, подальший переїзд до Франції та успішна кар'єра оперного співака протягом 19 років. У Парижі він мав усе, що звикли називати «щастям»: ім'я, успішну кар'єру на світових оперних сценах, вірних друзів і кохану дівчину. Друга частина — це життя після початку Революції Гідності. Він брав активну участь у Євромайдані, очоливши демонстрації у Франції, а згодом долучився й до волонтерського руху, допомагаючи Україні. Врешті вирішив покинути оперну кар'єру в Парижі, розірвав стосунки з дівчиною-росіянкою, з якою зустрічався у Франції[25] й пішов добровольцем на фронт в АТО, де взяв собі позивний «МІФ» за персонажем опери «Фауст» Шарля Гуно, у якій раніше грав на паризькій сцені.

Фільм «Міф» став переможцем української кінопремії "Золота Дзиґа-2019"у номінації «Найкращий документальний фільм».

У вересні 2018-го фільм також здобув перемогу в двох номінаціях на португальському фестивалі "Figueiro film art".

Джерела: Міністерство у справах ветеранів, Вікіпедія, інші відкриті інтерент-ресурси