Новини
Суспільство
Екологія

Матеріали, створені руками людини, переважили всю біомасу Землі


Вчені запропонували перейменувати нинішню геологічну епоху в антропоцен.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в The Guardian.

Вчені прийшли до висновку, що на початку ХХ століття маса об'єктів, створених людиною, становила близько 3% від загальної біомаси світу. Але в 2020 році штучна маса досягла 1,1 тератонни (тератонна дорівнює 1 × 1012 тонн. – Погляд), що перевищує загальну світову біомасу. Тож вчені запропонували перейменувати нинішню геологічну епоху в антропоцен.

Антропоцен – неформальний геохронологічний термін, що позначає геологічну епоху в якій рівень людської активності відіграє істотну роль в екосистемі Землі.

За оцінками дослідників, кількість одного лише створеного людиною пластика перевищує за масою всіх наземних і морських тварин разом узятих. У міру того як людська маса збільшувалася, це також позначалося на біомасі рослин.

«Зміни загальної антропогенної маси пов'язані з глобальними подіями, такими як світові війни і великі економічні кризи», – кажуть автори дослідження.

Зокрема, спостерігається безперервне зростання антропогенної маси більш ніж на 5% в рік з періоду відразу після Другої світової війни, який став відомий як «велике прискорення» і характеризувався збільшенням споживання і міського розвитку.

Дослідження показало, що слід людства стрімко збільшується в розмірах з початку ХХ століття, подвоюючи кожні 20 років.

Як повідомляв «Погляд», за останніми підрахунками вчених, до 2040 року у світі буде більше мільярда тонн пластикових відходів. До речі, цьогоріч лідерами по забрудненню планети пластиком стали Coca-Cola, PepsiCo і Nestlé.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що мікропластик добрався до Евересту, його навіть знайшли в льодах Антарктиди.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.