Масі Найєм: Рік з дня пожежі в костелі Святого Миколая
Соціально відповідальний бізнес взяв на себе витрати, повʼязані із протиаварійними роботами. Наша компанія взяла на себе зобов'язання контролювати виконання протиаварійних робіт у костелі Св. Миколая після пожежі. Я, як довірена особа від бізнесу, звітую.
Станом на 1 серпня Національний будинок органної та камерної музики України частково розрахувався за виконані роботи у костелі Св. Миколая. Однак розрахунки НЕ ПОГОДИЛИ з робочою групою, як було домовлено.
Як так сталось?
Протиаварійні роботи у костелі Св. Миколая завершили 31 січня. Далі за планом був прийом виконаних робіт та перевірка виконавчої документації. І лише потім було домовлено розрахуватися з підрядником.
До останнього під час прийняття робіт виникло багато запитань, на які так і не отримали відповіді.
25 лютого, на другий день після повномасштабного вторгнення, Будинок музики повідомив, що чекає дозвіл на оплату від робочої групи.
Я був проти розрахунку, оскільки підрядник так і не надав всі підтверджуючі документи.
А поспіх в ухваленні таких рішень, особливо в умовах війни, дуже недоречний.
18 березня у спільному робочі чаті, директорка Будинку музики повідомила, що частково розрахується з підрядником.
Оскільки таке доручення дав міністр культури Олександр Ткаченко. І вже за 4 дні попри мою незгоду з таким рішенням Національний будинок органної та камерної музики України сплатив підряднику 7 029 610, 56 грн. До повного розрахунку залишилося сплатити 907 049, 00 грн.
На останньому засіданні робочої групи 8 лютого я наполіг, щоб роботу підрядника оплачували лише після погодження робочою групою у через спільний чат у WhatsApp. З чим погодився міністр. Однак домовленості було порушено, і це викликає обґрунтовані підозри щодо належного виконання та прийняття робіт.
Проблеми з теплопостачанням
Зараз стало відомо, що в самій будівлі є проблеми з теплопостачанням. Система опалення не запущена, будівля не готова до експлуатації в опалювальний сезон. Проте підрядник після одержання більшої частини коштів усувати недоліки не збирається, на зв’язок не виходить.
Всі протиаварійні в Костелі роботи були виконані за гроші благодійників. Але ніхто не відчуває себе зобов’язаним звітувати перед ними.
На лендінгу збору коштів на відновлення Костелу останній раз інформацію оновлювали ще в січні. Ніхто не повідомив благодійників про розрахунки.
Відновлення костелу Св. Миколая після пожежі об’єднало небайдужих. За нашого ретельного контролю за ходом виконання протиаварійних робіт, вдалося заощадити 5,5 млн гривень.
Сподіваюся, що поспішні дії Національного будинку органної та камерної музики України, щодо розрахунків з підрядником не будуть мати негативне значення для збереження пам'ятки.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Раніше ми повідомляли, що Костел Святого Миколая у Києві відреставрують до кінця року: роботи обійдуться у понад 19 мільйонів гривень.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.