Масі Найєм: Невидима робота родин ветеранів війни
Я просто хочу, щоб ви побачили, як живуть зараз родини тих захисників, які віддали за наше життя своє здоров‘я. Відкрийте це дослідження на 31 сторінці.
Пекло в лікарнях.
“якби мене не було, він би лежав би і нікому б не потрібен. Він би, грубо кажучи, і там загнив. Ну, бо я розумію, яке там відношення. Скандалами просто це все робилося” (Катерина, партнерка пораненого)
“Я дивлюся, що в нього болить нога. Я кажу, що сталося? Він каже, що схотів в туалет, йому підставили цей судочок і сказала “сам за собою прибирай”. В кінцевому висновку у нього відкрилась кровотеча, його забрали знову в реанімацію». (Юлія, партнерка пораненого).
Догляд вдома
“Дуже воно б’є і емоційно, і, як сказать, троє дітей вдома, тоже то... Звісно, що і переживаєш, і все, і чоловіка жалко, не можеш розірваться між дітьми і чоловіком. 15 років і 12, то вони залишалися на старшу доньку, і в мене мамі 86 років” (Софія, партнерка пораненого).
“Діти вкалують. Рано встали, поснідали, пішли на навчання. Вечором прийшли з навчання. Вони допомагають, звичайно (...). То вони сидять з ним” (Віра, партнерка пораненого).
“Я думаю, ну і дітям би було... психологічне розвантаження, в кого батьки поранені, наприклад. Дітям теж важко це бачити (...). Коли ми дорослі, можемо якось себе… А дітям... (...) А в школі діти майже не в навчаються зараз. (Любов, партнерка пораненого).
“Фінансово, фінансово це вапщє капєц, тому що йому зразу не виплачувалися гроші, приходилось виклянчувати, і спориться,і дзвонити кругом, і все. (Софія, партнерка пораненого).
“Друзі в даних випадках, скажу чесно, так, коли в тебе є фінанси, коли ти на ногах, ти потрібний усім. Коли захворів чоловік, відкинулося 50%. Коли захворіла я, відкинулися всі. Кожен боїться, що ти просиш допомоги”.
Власні потреби
“Власні потреби? Не знаю. Якось я тоді забула, мабуть, про свої власні потреби” (Ганна, партнерка хворого).
“Мені здається, наскільки вже сильно це, що мені психолог не допоможе. Скоріше, я психологу допоможу. Як тримати себе в руках і як жити в пеклі. (Віра,
партнерка пораненого).
Я думаю, ці цитати красномовніші за висновки. Рекомендації для держави ми маємо, звісно – для цього і робили дослідження.
Але і запит до суспільства в мене теж є. Чи готові ми бачити і допомагати цим людям, а також боротися за них перед владою?
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.