Блоги

Марія Микитюк: Чому не всі лебеді відлітають

Традиційно в неділю в зимовий та голодний період (січень – квітень) ми вранці підгодовуємо на місцевих озерах лебедів: по відру мішанки на кожне "лебедине озеро".

Марія Микитюк: Чому не всі лебеді відлітають - зображення

Традиційно в неділю в зимовий та голодний період (січень – квітень) ми вранці підгодовуємо на місцевих озерах лебедів: по відру мішанки на кожне "лебедине озеро". У складі підгодівлі: кукурудза, пшениця, пластівці вівсянки, тертий гарбуз, морква, кабачки, яблука та зелень.

Марія Микитюк: Чому не всі лебеді відлітають - зображення

Є два види лебедів: клікуни – чисто дикі, їх можна зустріти на водоймах і полях, та шипуни – декоративні паркові лебеді, виведені та асимільовані людьми – вони суто синантропні птахи.

Дикі клікуни – перелітний мігруючий вигляд, вони всі відлітають на південь.

Шипуни ніколи нікуди не відлітають, вони локальні птахи, які не пристосовані для тривалих перельотів.

Але вони кочують з одного озера на інше. Щойно одне озеро вичерпує свої запаси водоростей або замерзає, вони знаходять найближче водоймище в рамках області і перелітають на нього, і так всю зиму. Клікуни – з жовтими дзьобами і рівною шиєю маленькі лебеді, шипуни – з червоним дзьобом, вигнутою шиєю великі лебеді.

Першоджерело за посиланням.

Марія Микитюк: Чому не всі лебеді відлітають - зображення

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.