Новини
Новини Київської області
Здоров'я

Мало хто знає, але у Переяславі працює музей патології людини


Музей розміщується на другому поверсі приміщення патологоанатомічного відділення центральної районної лікарні. 

Фото: Валерій Шкребтієнко

Над зібранням музейних експонатів працював відомий на Переяславщині лікар й краєзнавець Олексій Стефанович Якименко (1937-2006). 

Як розповідає "Переяслав Сіті", на семи дерев’яних стелажах стоять скляні банки різної форми, в яких у консервуючому розчині формаліну зберігаються дефектні людські органи. Є серед експонатів і немовлята та ембріони.

Із ідеєю дотримання здорового способу життя почав Олексій Якименко збирати ці органи, ще коли працював у Каневі. Як патологоанатом він бачив, що нерідко причиною смерті людини було саме її нехтування своїм здоров’ям. І вже в Переяславі у нього визріла думка створити музей патологій. Зібрав більше сотні експонатів. Здобуття кожного – окрема історія, адже потрібен дозвіл рідних, а для цього необхідно було переконати їх, знайти потрібні слова.

До прикладу експонуються у музеї і кілька плодів малят, яким не судилося народитися (вони були видалені з утроби матерів) через різноманітні патології, зокрема, викликані вживанням наркотиків батьками та через мутації внаслідок радіаційного впливу аварії на ЧАЕС. Також є 9,6-кілограмова печінка чоловіка, а зазвичай вага її у здорової людини – не більше двох кілограмів. Відомо, що він сам важив близько 200 кіло і багато років страждав на жировий гепатоз.

Фото: Валерій Шкребтієнко

Замовити екскурсію в музеї (у післякарантинний період) можна за телефоном 5-46-97 з 10 до 14 години кожного дня, окрім суботи та неділі.

Нагадаємо, що у Дівичківській ОТГ створено «первинку».