#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Україна

Луганський сором. Міндовкілля запланувало нищити природу під виглядом її “відновлення”

05.07.2022
Знаєте, що таке “іспанський сором”? Це коли повну дічь робить хтось інший, а соромно вам. Є пропозиція змінити цей термін на “луганський сором”. Бо вчора український уряд представив в Лугано план “відновлення” України. Там є й про природу.

Луганський сором. Міндовкілля запланувало нищити природу під виглядом її “відновлення” - зображення

Луганський сором. Міндовкілля запланувало нищити природу під виглядом її “відновлення”

Знаєте, що таке “іспанський сором”? Це коли повну дічь робить хтось інший, а соромно вам.

Є пропозиція змінити цей термін на “луганський сором”. Бо вчора український уряд представив в Лугано план “відновлення” України. Там є й про природу. І це повний сором.

Очільник Міндовкілля Руслан Стрілець презентував “пріоритетні” для України проекти, що стосуються охорони природи:

10 “зразкових” національних парків;

15 реабілітаційних центрів для диких тварин;

15 біопереходів на шляху міграції тварин;

9 лісонасіннєвих центрів з вирощування саджанців дерев.

Чудові пріоритети, правда? Без жодних перебільшень, це саме те, чого потребує українська природа.

За випадковим збігом обставин, мова ще й про будівництво - процес, в ході якого зручно бути якнайменш прозорими.

Але це лише вершина айсбергу. У більш деталізованих документах (посилання в першому коментарі) є численні інші пункти розділу “Відбудова чистого та захищеного середовища”.

Серед них є такі чудові, як:

Нарощування мінерально-сировинної бази України (це типу “рубати та видобувати якнайбільше”);

Перехід на механізований спосіб заготівлі лісоматеріалів з використанням харвестерів та форвардерів (харвестери та форвардери - це сучасні лісозаготівельні машини, які дозволяють в рази збільшити швидкість рубок лісу);

Проведення освітньо-інформаційних кампаній з інформування сільськогосподарських виробників про важливість дотримання режимів прибережних захисних смуг і водоохоронних зон (це типу “держава не буде притягати до відповідальності аграріїв-порушників, а просто розкаже їм, як це погано”);

Удосконалення процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) та скорочення строків її проведення (бо ж процедура ОВД постійно заважає лісівникам, надровикам та іншому “сталому” бізнесу);

Дерегуляція та спрощення доступу до надр (це взагалі без коментарів).

Надзвичайно “дружні” до природи речі прописані й в інших розділах. Наприклад:

Будівництво системи іригації на 1 млн га та розвиток меліоративних систем (це потенційне добивання українських річок);

Повернення сільськогосподарських земель в економічний обіг (це фактично нові розорювання степів та самосійних лісів);

Оновлення українських лісів (мова про вирубку старих лісів, які начебто потребують “оновлення”);

Будівництво 3,5 ГВт гідроелектростанцій і насосних гідроелектростанцій (про вплив гідроелектростанцій на річки всі прекрасно знають);

Розбудова міжнародної мережі внутрішніх водних шляхів відповідно до міжнародних договорів України (загугліть про водний шлях Е40, проти якого виступають природоохоронці).

Ви й самі все зрозуміли. Хоча насправді, в документах є й дійсно правильні та пріоритетні для охорони природи заходи. Але далеко не всі. Залишається лише сподіватися, що титанічні плани українського уряду залишатимуться, як це часто буває, лише планами.

Але навіть той факт, що написане вище - це публічно доступна інформація, це дуже соромно. Бо мова йде про гроші країн, дружніх до України.

Що насправді є пріоритетним? Разом з 25 іншими громадськими організаціями з України та ЄС ми звернулися до Європейської комісії з пропозиціями щодо пріоритетних заходів для охорони природи України. Сподіваємося, підтримка України включатиме кошти на виконання саме цих заходів, а не тієї дичини, що її презентувало Міндовкілля.

П.С. Насправді, нам дуже не подобається публічно критикувати владу в умовах війни. Але не реагувати на ініціативи на кшталт злиття Міненерго та Міндовкілля або витрату коштів дружніх до України держав на непотрібні корупціогенні будівельні проекти - вище наших сил.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.