Новини
Україна
Суспільство

Локдаун для ФОПів: підприємцям виплатять компенсацію

10.12.2020 Дар'я Сафронова 0

Уряд затвердив Порядок надання одноразової компенсації ФОПам, які призупинять свою діяльність через карантинні заходи.

9 грудня 2020 року Кабінет Міністрів України визначив механізм та умови надання одноразової компенсації тим підприємствам, які будуть змушені призупинити свою діяльність через вжиті карантинні заходи. Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Зокрема, ці порядки визначають:

  • вимоги до суб’єктів;
  • процедуру подання та розгляду заяв до ДПС;
  • встановлення форми подання заяви;
  • обрахунок ДПС сум компенсації;
  • положення щодо ненадання компенсації – наявність заборгованості зі сплати ЄСВ.

"Уряд та держава в цілому будуть робити все можливе, щоб бізнес в Україні успішно розвивався, формувалось сприятливе бізнес-середовище, створювались нові робочі місця, оновлювались виробничі процеси, залучались інвестиції, зростала економіка і створювались можливості для розвитку України", - йдеться в повідомленні.

Якою саме, за задумом президента Зеленського, мала бути фінансова підтримка від держави для ФОПів на локдауні - ми розповідали наприкінці листопада.

Планові перевірки підприємств

Втім, слід зауважити, починаючи відсьогодні, з 10 грудня 2020 року, перестає діяти мораторій на планові перевірки підприємств та ФОПів. Про це застерігає "Бухгалтер.ua".

Фото: pixabay

Річ у тім, що прикінцевим положенням Закону №1071 було скасовано відповідну норму Закону №530, що передбачала заборону проведення планових заходів із здійсненням державного нагляду або контролю на період поширення COVID-19.

Закон про PPO

Крім цього, 10 грудня 2020 року частково набув чинності Закон, який передбачає відремонтування касових апаратів для підприємців. Згідно із ним, лише з 1 січня 2022 року настане обов’язок застосування реєстраторів розрахункових операцій. Про це повідомляє ДПС у Київській області.

Фото: stc-istok.com.ua

Як зазначив президент України, за цим законом до 1 січня 2022 року буде відремонтовано обов’язкове застосування РРО для підприємців, які є платниками єдиного податку другої–четвертої груп. Детальніше, для кого відтермінували застосування РРО із 1 січня, ми писали трохи раніше.

Закон визначає граничні обсяги доходів, неперевищення яких є однією з умов застосування підприємцями спрощеної системи оподаткування.

Крім того, виключено норми щодо застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій.

Як вже повідомляв "Погляд", батьки-підприємці можуть отримувати допомогу на дітей до 10 років, відновлену урядом, з 1 листопада по 31 грудня 2020 року.

Також "Погляд" раніше писав про найпоширеніші труднощі, з якими стикаються підприємці в Україні.

Щоб бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу переходите на наш Telegram "Погляд Київщина - Інформаційна Агенція"