24.02.2019
Бобрик Юлія 0
В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Нагадаємо, за оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 7-го тижня 2019 р. на кір захворіли 3 264 людини — 1 545 дорослих та 1 719 дітей. Загалом цього року померло вже вісім людей, серед яких дві дитини. У 2018 р. кір забрав 16 життів.
Як же захиститися від такої недуги, як кір?
Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання – вакцинація. Повідомляє МОЗ.
Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5–6 років. Головна причина спалахів – низьке охоплення щепленнями. 2016-го року менше половини українських дітей отримали щеплення від кору за графіком.
І це попри те, що багатьом добре відомо, що вірус кору надзвичайно заразний, 9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Більше того, кір – одна з головних причин дитячої смертності в світі.
Ліків від кору не існує
Специфічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти. Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів.
2 дози вакцини захищають від кору
Вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.
З 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, 1 захворіває на енцефаліт, а 50 отримують тяжкі ускладнення, від яких страждають усе життя. Водночас випадки складних реакцій на вакцину трапляються з меншою імовірністю, ніж один раз на мільйон.
За матеріалами: МОЗ