Лікарні почали вести облік антибіотиків: що це означає
Як повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я, облік загального споживання антибіотиків ввели для регулювання та контролю за призначенням та лікуванням хворих такими препаратами. Йдеться про 29 препаратів.
"Це дасть змогу побачити, скільки антибіотиків (і яких саме) призначають лікарі пацієнтам в стаціонарних відділеннях, і оцінити виправданість таких призначень, забезпечити контроль за внутрішньолікарняними інфекціями та зменшити термін перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні", – йдеться у повідомленні міністерства.
Окрім цього, у МОЗ нагадали, що країна готується до запровадження системи електронних рецептів на такі ліки. Тож вже з квітня цього року, як передбачають у відомстві, антибіотики в Україні призначатимуть та відпускатимуть за електронними рецептами.
Працюватиме схема наступним чином:
пацієнт звертається до свого лікаря;
лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ);
також лікар надає пацієнту номер рецепта й інформацію про лікарський засіб;
далі пацієнту треба звернутися до аптечного закладу, підключеного до ЕСОЗ, та повідомити номер рецепта;
фармацевт за цим номером побачить, що саме призначив лікар, і зможе здійснити відпуск ліків.
На сьогодні відсутня точна статистика щодо того, скільки антимікробних препаратів споживають українці, але відомо, що у 2020 році загальний обсяг усіх продажів і закупівель антибіотиків перевищив 6,4 мільярда гривень, що на 40% більше, ніж у 2018 році.
Раніше повідомлялося, що перехід на електронні рецепти означатиме повну відмову від паперових. Так, цифрові рецепти на антибіотики почнуть виписувати вже з 1 квітня цього року, а до кінця 2022-го передбачається, що усі рецептурні лікарські засоби відпускатимуться виключно за електронним рецептом.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.