Лідери президентських перегонів не змінилися
Результати соціологічних досліджень оприлюднили центр "Соціальний моніторинг" та Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка, а також Центр Разумкова
Небувала в історії України кількість претендентів посісти головний пост країни, досить багато з них залишається на поза увагою виборців. «Важковаговики», виявлені соціологами, залишаються й надалі лідерами опитувань. Щоправда, дехто зауважує, що результати голосування можуть бути непередбачувані. Чи так це, чи ні, побачимо після виборів. А поки що – за кілька днів до голосування соціологи оприлюднили результати чергових досліджень, і, власне, несподіванки не було помічено. Перша трійка лідерів – та ж сама.
Як свідчать результати опитування, проведеного 18-26 березня спільно центром "Соціальний моніторинг" та Українським інститутом соціальних досліджень ім. О.Яременка очолює рейтинги Зеленський, на другому і третьому місцях – Тимошенко і Порошенко. Згідно з оприлюдненими у четвер даними соціологічного опитування, проведеного за Зеленського готові проголосувати 22,8% опитаних, за Тимошенко - 12,6% респондентів, за Порошенка - 12%.
На четвертому місці - Гриценко, за якого готові віддати голоси 7,1% респондентів, за Бойка - 6,6%, за Вілкула - 4,8% респондентів.
Серед тих, хто визначився із вибором і готовий узяти участь у голосуванні, Зеленського готові підтримати 29,1% респондентів, Тимошенко 16%, Порошенка 15,3%. За Гриценка готові віддати голоси 9,1% опитаних, за Бойка - 8,4%, за Вілкула - 6,1% респондентів.
Водночас заявили, що не збираються брати участь в голосуванні 8,4% опитаних, а відмовилися відповідати на запитання соціологів або ж не змогли надати відповідь 13,1% респондентів.
Згідно з соціологічним дослідженням Центру Разумкова, до другого туру виборів Президента України можуть пройти Зеленський та Порошенко. Соціологічна служба Центру Разумкова повідомила: "Серед кандидатів на президентську посаду лідером є Зеленський — серед усіх респондентів за нього збираються проголосувати 18,8% (серед тих, хто має намір брати участь у виборах і вже визначився, за кого голосуватиме — 24,8%). Другу позицію займає Порошенко (відповідно 15,7% і 22,1%), третю — Тимошенко (відповідно 11,5% і 14,8%)".
Також зазначається, що за Бойка мають намір проголосувати 7,3% усіх респондентів і 10,0% тих, хто прийде на вибори і визначився, за кого голосуватиме. За Гриценка — відповідно 6,1% і 8,2%; за Ляшка — відповідно 4,7% і 6,0%; за Вілкула — відповідно 3,3% і 4,6%; за Смешка — відповідно 2,9% і 3,7%; за Кошулинського — відповідно 1,1% і 1,5%; за Шевченка — відповідно 1,0% і 1,5%. Кожен з інших кандидатів набирає менше 1% голосів.
ДОВІДКА.
Український інститут соціальних досліджень ім. О.Яременка і Центр "Соціальний моніторинг" провели два всеукраїнських опитування громадської думки: перша хвиля опитування тривала з 18 до 24 березня 2019 р. (вибірка 2040 респондентів); друга хвиля опитування тривала з 22 до 26 березня 2019 р. (вибірка 2000 респондентів). Об'єднаний масив даних - 4040 респондентів. Метод збирання інформації: особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face) за місцем проживання респондента. Вибіркова сукупність: репрезентативна за віком (населення від 18 років і старше), статтю, типом населеного пункту і регіону; стандартне відхилення +/- 2,2% для хвиль, об'єднаний масив даних 4040 +/- 1,68%; рівень кооперації респондентів: хвиля перша 57%, хвиля друга 51%.
Соціологічна служба Центру Разумкова провела дослідження з 21 по 26 березня 2019 р. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Джерела: Інтерфакс, Укрінформ. Фото з сайту Іpress.ua