Новини
Новини Київської області
Вишгород
Суспільство
Екологія
Технології

Київська ГАЕС відсьогодні продуктивніше використовуватиме водні ресурси


14 травня після реконструкції на Київській гідроакумулюючій станції запустили гідроагрегат №6, який дасть економічний ефект після введення його в промислову експлуатацію. Вона запланована на серпень.

Під час реконструкції було замінено гідротурбінне обладнання, включаючи робоче колесо гідроагрегату, турбінний підшипник, направляючий апарат, відновлено низку іншого обладнання та вузлів. Реконструйований гідроагрегат отримав нові технічні характеристики. Нове робоче колесо гідроагрегату має більший коефіцієнт корисної дії – він становить 95%. Це означає, що водні ресурси відтепер використовуватимуть продуктивніше. За словами заступника начальника Київської ГАЕС Юрія Дудки, натурні випробування коефіцієнта корисної дії турбіни повністю співпали з розрахунковими».

Завдяки встановленим новим турбіні та генератору загальна потужність агрегату зросла з 41,5 МВт до 46,8 МВт, тобто приріст потужності гідроагрегату склав 5,3 МВт. Під час етапу дослідної експлуатації гідроагрегату, який триватиме з травня до серпня, фахівці визначать відповідність обладнання технічній специфікації, а також перевірять функції системи та підтвердять здатність системи працювати у промислових умовах. У промислову експлуатацію гідроагрегат № 6 запланували ввести 3 серпня 2020 року.

Роботи з реконструкції гідроагрегата розпочались у квітні минулого року. Як раніше повідомляв «Погляд», це – частина масштабної реконструкції Київської ГЕС і ГАЕС, під час якої енергетики втілюють європейські стандарти.

За повідомленням пресслужби Укргідроенерго, в реконструкції брали участь спеціалісти українських заводів-виробників Турбоатом та Електроважмаш, а також Дніпро-Спецгідроенергомонтажу.

"Цей проєкт дуже важливий як для компанії «Укргідроенерго», так і для енергосистеми загалом. Проведення реконструкції та модернізації підвищує надійність експлуатації̈ гідроагрегатів, та, як результат, надійність роботи всієї енергосистеми. У нас дуже маловодний рік, гідроелектростанції працюють зі зниженим навантаженням і через це ми відчуваємо нестачу маневрової потужності в нашій енергосистемі. Збільшення виробництва електроенергії̈ на ГЕС і ГАЕС здатне вирішити цю проблему, а також сприятиме покращенню екологічної ситуації та зменшення викидів", - зауважила під час пуску реконструйованого агрегата т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець.

За словами генерального директора Укргідроенерго Ігоря Сироти, переоснащення обладнання дає змогу збільшити робочу потужність, підвищити екологічні стандарти та надійність агрегатів, продовжити термін експлуатації обладнання на 40 років. «Згідно зі стратегію розвитку нашого підприємства, до 2026 року ми маємо повністю завершити реконструкцію гідроагрегатів, які є в компанії.  Цьогоріч ми введемо після реконструкції вісім гідроагрегатів на наших ГЕС і ГАЕС, що додатково дасть енергосистемі країни 37 МВт маневруючих потужностей, яких на сьогодні так не вистачає енергетиці», поінформував Ігор Сирота.

Роботи виконувались за кошти Європейського Інвестиційного Банку та Європейського банку реконструкції та розвитку. Голова Представництва ЄІБ в Україні Жан-Ерік де Загон зауважив, що модернізація гідроелектростанцій, таких як ця, пропонує як громадам, так і комунальним підприємствам доступ до надійнішого, економнішого та екологічного виробництва електроенергії. «Це також дає змогу Україні збільшити частку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел та виконати зобов'язання для участі у глобальних зусиллях з протидії змінам клімату», підкреслив Жан-Ерік де Загон.

А директор Каскаду Київських ГЕС та ГАЕС Ярослав Касьянюк звернув увагу на екологічні та соціальні результати реконструкції, зазначивши, що таке оновлення дасть змогу зменшити техногенне навантаження на довкілля та шкідливий вплив викидів на здоров'я населення за рахунок низки чинників. «Реконструйований гідроагрегат унеможливить потрапляння олив до вод Дніпра", - підкреслив Касьянюк.