Новини
Повітря
Київ

Київ став одним з найчистіших міст світу


Повітря в столиці стало чистішим.

29 квітня станом на 09:30 рівень забруднення повітря у Києві став мінімальним. Наразі столиця України опинилася на 67-му рядку рейтингу IQAir з показником 34 пункти, при нормі 0-50. Натомість найкраще сьогодні дихається в Денвері, США (індекс 3), а найгірше – у Ханої, В’єтнам (індекс 169).

Нагадаємо, через сильні пожежі і пилові бурі в квітні Київ майже не щотижня потрапляв у рейтинг міст світу із найбруднішим повітрям. В середині місяця столиця два дні поспіль очолювала цей рейтинг, після чого ще тривалий час була у ТОПі. Проте вже на початку цього тижня дихати в столиці стало легше.

Сьогодні ж, за даними SaveEcoBot, рівень забруднення повітря в Києві в середньому знадиться в межах 10-20 пунктів, при нормі 0-50. Найчистіше повітря станціями моніторингу було зафіксовано на вулиці Василя Стуса, Академмістечко (1 пункт). Найбрудніше – на вулицях Героїв Дніпра (60), Підбірній (56) та Миколи Закревського (55).

Натомість, за даними ЦГО ім. Б. Срезневського, у повітрі Києва з 21 по 27 квітня порівняно з попереднім тижнем підвищився вміст діоксиду азоту, алеь після пилової бурі 16 квітня вміст завислих речовин (пилу) та концентрація усіх домішок знизився.

В окремих районах столиці відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій, а саме:

  • завислих речовин (пил) – у 1,3-2,1 рази на проспекті Перемоги, вулицях Олександра Довженка, Каунаській, площах Бессарабській та Деміївській, Оболонському проспекті;
  • діоксиду сірки – у 2,5-2,9 рази на проспекті Перемоги, вулицях Олександра Довженка, Інженера Бородіна, площах Деміївській, Бессарабській; у 1,9-2,4 рази – на усіх інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомай­данчика обсерваторії), де середньодобовий вміст не перевищував рівень ГДКс.д.;
  • оксиду вуглецю – у 1,1 рази на проспекті Перемоги;
  • діоксиду азоту – у 11 разів на вулиці Інженера Бородіна; у 9,2-9,7 разів – на Деміївській площі, проспекті Перемоги, вулиці Каунаській; у 5,0-6,5 разів на Бессарабській площі та Оболонському проспекті; у 3,7-4,9 разів  – на усіх інших постах міста, за винятком проспекту Науки;
  • формальдегіду – у 3,0-3,5 рази на вулицях Олександра Довженка, Попудренка, Бессарабській площі та проспекті Перемоги; у 1,7-2,9 рази – на інших постах міста.

«Враховуючи прогнози Українського гідрометцентру на найближчі дні циклонічний характер погоди не сприятиме накопиченню шкідливих домішок у атмосфері», – підсумовують в ЦГО.