Новини
Суспільство
Здоров'я
Київ

Київ готується до осінньої хвилі коронавірусу


Четверта столична лікарня вже діє як інфекційний госпіталь, а в Олександрівській збільшена кількість ліжкового фонду, закуповуються медикаменти тощо. Про це розповіла директор департаменту охорони здоров’я Київської міської держадміністрації Валентина Гінзбург.

Фахівці прогнозують другу хвилю захворюваності на COVID-19. Чи готовий Київ боротися з хворобою? Відповідаючи на це запитання, директорка департаменту охорони здоров’я Київської міської держадміністрації Валентина Гінзбург в інтерв’ю Укрінформу зауважила, що столиця, готуючись до «осінньої» хвилі епідемії, максимально розширює тестування, збільшує ліжковий фонд, доукомплектує ПЛР-лабораторії, закуповує ПЛР-обладнання та медикаменти.

"Ми готуємося, не зупиняємося, не заспокоюємося тим, що ми зробили, і ми розуміємо те, що перше завдання  – це максимально тестувати киян. Київ має один із найкращих показників тестування (при вимогах МОЗ до виходу з карантину 12 тестувань на 100 тисяч населення показник Києва – в середньому 40-50), але я б не хотіла заспокоюватися. Тому ми говоримо, що перше завдання – це максимально тестувати. Найближчим часом буде придбано ще 10 одиниць ПЛР-обладнання, яке допоможе тестувати в такому режимі, коли для одного пацієнта упродовж години матимемо результати. Таке обладнання вже стоїть в Олександрівській, у четвертій лікарні, але ми підсилимо й інші опорні лікарні", - сказала вона.

Також, за словами Гінзбург, якщо у березні й у квітні аналізи ПЛР робив лише Лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я, то нині в Києві можливості тестування розширили. Зокрема, доукомплектували ПЛР-лабораторії, у кількох дорослих лікарнях тестування вже проводять і для пацієнтів, і для медиків, незабаром почнуться тестування у дитячій інфекційній лікарні.  

Окрім того, відремонтовано близько 30 апаратів ШВЛ, також у столичні лікувальні заклади передано 23 апарати на благодійній основі. За кошти резервного фонду Києва придбано обладнання на близько 60 млн грн та закуплено 17 найменувань медикаментів  для надання медичної допомоги хворим на корона вірус. Зокрема, придбали антибіотики, противірусні та протизапальні препарати, інші медикаменти на 101 млн грн, що дасть можливість забезпечувати лікування у стаціонарах пацієнтів з COVID-19 необхідними медикаментами безкоштовно.

Щодо ліжкового фонду – за словами Гінзбург, у разі необхідності Київ може йти шляхом його розширення. Разом із епідеміологами та спеціалістами Держпродспоживслужби затверджено паспорти перепрофілювання лікарень. Нині четверта лікарня вже функціонує як інфекційний госпіталь, також розширена кількість ліжкового фонду в Олександрівській.  

Валентина Гінзбург звернула увагу, що хоча медики і влада працюють, але люди повинні дотримуватися всіх правил карантину.

Як сьогодні повідомляв "Погляд", у Києві за добу зафіксовано чотири летальні випадки від коронавірусу.