Новини
Україна
Світ-суспільство

Kyiv, а не Kiev – тепер офіційно у США та в міжнародному вжитку

13.06.2019 Косянчук Інна 0

Рада Сполучених Штатів Америки ухвалила рішення про зміну назви столиці України. Зміни  будуть внесені 17 червня

Нещодавно за зверненням Посла України в США Валерія Чалого Рада США з географічних назв ухвалила одностайне рішення про заміну офіційної назви столиці України з «Kiev» на «Kyiv» у міжнародній базі. Відтепер офіційно в Сполучених Штатах Америки та в міжнародному вжитку вживатиметься написання «Kyiv».

«Позиція, висловлена Послом, була також підтрима зверненням членів Українського Кокусу Конгресу США, а також Українським Конгресовим Комітетом Америки. Відповідні зміни до офіційних баз Ради США з географічних назв будуть внесені 17 червня. Це рішення є надзвичайно важливим та дає поштовх, щоб виправити офіційну назву столиці України і поза межами США, зокрема на міжнародних рейсах та в іноземних аеропортах у всьому світі, адже міжнародні організації, включаючи Міжнародну асоціацію авіаційного транспорту (IATA), посилаються саме на офіційні назви з бази Ради з географічних назв США», йдеться у повідомленні Посольства України в США.

Колишня офіційна назва столиці України в міжнародних базах – Kiev, залишилась у «спадок» від екс-СРСР, і не відображала правильної української назви міста. Та вже певний час ситуація змінюється. Так, Євросоюз зробив кроки щодо зміни назви з Kiev на Kyiv ще у лютому. Прес-секретар представництва ЄС в Україні Давид Стулик повідомив, що в електронному листуванні ЄС використовує Kyiv. Окрім того, як повідомляв "Погляд", все більше аеропортів переходять на написання Kyiv. І навіть, як інформував "Погляд", з’явилась онлайн-карта, де вказано, які аеропорти використовують Kyiv замість Kiev.