Новини
За кордоном

Куплений для порятунку співочого птаха острів заполонили туристи


Влада країни намагається впоратися зі зростаючим туристичним інтересом до островів.

Сейшели представляють собою архіпелаг в Індійському океані, що складається з 115 райських островів. Це єдине місце, де мешкає Сейшельська очеретянка – співочий птах з зелено-коричневим забарвленням і довгим тонким дзьобом, повідомляє phys.org. Цей птах належить до рідкісних видів тварин. Проте лише кілька десятиліть тому Сейшельська очеретянка перебувала на межі повного зникнення. До 1968 року ці птахи збереглися тільки на одному острові – Кузен – в кількості 26 особин. Тоді природоохоронна група BirdLife International вдалася до безпрецедентного способу порятунку птиці від вимирання – організація викупила весь Кузен.

Цей захід дозволив відновити популяцію сейшельських очеретянок. Лише на Кузені налічується близько 3 000 цих птахів, але вони поширилися і на чотирьох інших островах архіпелагу. Однак наразі цим птахам загрожує нова небезпека – туризм. У 2018 році острів Кузен відвідали 16 000 туристів, що майже в півтора рази більше, ніж в минулому десятилітті.

Щоб стримати наплив туристів компанія Nature Seychelles збільшила вартість відвідування острова з € 33 до € 40 в липні 2019 року і скасувала безкоштовний пропуск для дітей молодше 15 років, що призвело до скорочення числа відвідувачів на 10%.

Проте, саме туризм допоміг Сейшелам вижити під час економічної кризи 2008 року, коли країна перебувала на межі фінансового краху. Сьогодні 60% ВВП Сейшельських островів формується за рахунок саме туризму. Разом з тим, майже половина всієї площі островів відноситься до такої, яка охороняється, і влада намагається утримати крихкий баланс, щоб продовжувати розвиток туризму, не завдаючи шкоди природі.

Кількість туристів на Сейшелах за останнє десятиліття майже подвоїлася, досягнувши 360 000 відвідувань на рік, що майже в чотири рази перевищує все населення країни. За оцінками міністерства туризму Сейшел, країна щорічно може приймати до 500 000 туристів, тому обмежує плани зі створення нових курортних зон. Так, в 2015 році уряд ввів мораторій на будівництво крупних курортів на трьох головних островах – Мое, Праслін і Ла Діг. У свою чергу, великі готельні групи вжили заходів для обмеження свого впливу на навколишнє середовище – створюють власні городи і скорочують використання пластика і електроенергії.