Новини
Україна
Новини Київської області
Анонси
Акції
Суспільство

Куди звернутися жертвам домашнього насильства?


В Україні, й на Київщині зокрема, діє низка «Гарячих ліній», на які зможуть звернутися за підтримкою постраждалі. А незабаром їхня кількість може збільшитися завдяки новому кол-центру, який ініціює Уряд

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики, й інформує що цього року в співпраці з UNFPA Україна у рамках програми „Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні”, яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії „Розірви коло”. Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства.

За посиланням можна дізнатися детальну інформацію – що робити, якщо ви стали жертвою насильства.

Варто зауважити, що з січня цього року в Україні запроваджена кримінальна відповідальність за домашнє насильство. Крім того, нормативно передбачається можливість відокремити жертву від кривдника. Однак, на жаль, навіть законодавчо закріплена відповідальність не завжди зупиняє кривдників. Однак – куди звернутися жертвам за підтримкою і захистом від  насильства?

В Україні діє низка «гарячих ліній», де постраждалим мають надати підтримку.  Ось деякі з них:

0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер з мобільного)Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

0-800-50-02-02 безкоштовна гаряча лінія Національної поліції України

0673414895 – цілодобовий телефон Притулку для осіб, які постраждали від домашнього насилля та насильства за ознакою статі, що цьогоріч відкрився на Київщині. Як уже повідомляв «Погляд», заклад створено на території Васильківського району і розрахований на 10 осіб, перебування у притулку для жінок з дітьми безкоштовне.

Втім, незабаром подібних гарячих ліній має побільшати. Як повідомив Урядовий портал, Кабінет Міністрів продовжив комплексну програму протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей. «Рішення Уряду дозволить створити сучасний кол-центр на 169 працівників, де цілодобово та безоплатно одночасно не менш як 16 операторів невідкладно реагуватимуть на випадки домашнього насильства, надаватимуть консультаційну та психологічну допомогу, передаватимуть ці дані у правоохоронні органи для реагування. За рішенням Уряду до Реєстру буде підключено одночасно близько 10 тисяч користувачів, щоб забезпечити міжвідомчий інформаційний обмін між правоохоронними органами, органами прокуратури, Мінсоцполітики та іншими», йдеться в повідомленні.

ДОВІДКА Під час акції „16 днів проти насильства” громадяни та державні й громадські організації з понад 100 країн світу активізують з 25 листопада по 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домінікнського правителя Рафаеля Трухільо у 1960 році. Щорічна акція „16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року. Тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів