Місія місцевого телебачення - стати 4-ю владою в демократичному суспільстві. Про це говорили на круглому столі, що відбувся у приміщенні Національної Спілки Журналістів України. Керівники регіональних телеканалів та провідні медіаексперти розповідали про значення регіональних телеканалів у розбудові громадянського суспільства та місцевої громади. Нині місцеве телебачення має об’єктивно висвітлювати усі події в регіоні. Про це, зокрема, говорили керівник ІА “Погляд” Олексій Зіневич та керівник білоцерківського телаканалу “Крокус” Денис Богуш.
На думку засновника інформаційної агенції “Погляд” Олексія Зіневича, головна місія регіональних телеканалів - розвиток громадянського суспільства, підвищення обізнаності та компетентності громадян у соціально-економічній і політичній сфері, зростання їх впевненості у власній можливості впливати на регулювання й управління ресурсами громади. Важливо, щоб регіональні телеканали висвітлювали гострі та важливі для суспільства теми, які провладні ЗМІ, зазвичай, не беруть до уваги.
Сьогодні інформаційної агенція “Погляд” - це не лише телеканал, а й періодична газета, офіційний сайт “Погляду” та інформаційний портал “Ірпінь онлайн”. Телеканал значно розширив мережу кореспондентських пунктів. А контент Погляду - не лише новини, а й чимало різноманітних програм. Завдяки цьому дивляться “Погляд” як молодь, так і люди старшого віку.
Серед запрошених медіаекспертів круглого столу — керівник проекту “Право на владу” на 1+1 Сергій Мамаєв, та редактор цього ж проекту Андрій Богданович. Вони поділилися своїм досвідом роботи у регіональних ЗМІ. Адже самі піднімали регіональне телебачення на Кіровоградщині майже з нуля.
Всі новини подавали об’єктивно та критично. В результаті, за досить невеликий період роботи вдалося значно підняти рейтинги програм. А найголовніше — завоювати довіру глядачів до нових проектів.
Також спікери підкреслили — регіональні ЗМІ, що не залежать від місцевої влади, зараз виходять на новий рівень, та мають змогу конкурувати з національними. А об’єктивні та гострі сюжети про проблеми в регіоні — задовольняють потреби населення в інформації.
Регіональні телеканали нині мають контролювати ресурси громади, висвітлювати в повному обсязі проблематику регіону, а також формувати місцевий патріотизм. А перспективу розвитку регіональні ЗМІ мають завдяки безпосередньому контакту з глядачем. З такими висновками у підсумку погодилися усі учасники круглого столу.