Новини
Новини Київської області
Здоров'я

Коронавірус і боротьба з ним: як забезпечені лікарні Київщини?


Щодня органи влади, офіційні особи  Міністерства охорони здоров'я через ЗМІ інформують про перебіг епідемії коронавірусу в Україні, надають офіційну статистику та інформацію про забезпечення лікарень необхідними засобами, обладнанням та препаратами. Іноді цифри і факти, надані різними джерелами, відрізняються.

Інтерактивна система для аналізу та прогнозування медичного забезпечення YouControl щодня моніторить кейси, що пов’язані із питаннями коронавірусу в Україні.  Інформація сегментована за категоріями та регіонами і спирається на офіційні записи з держреєстрів закупівель та інших офіційних і загальнодоступних джерел.

Ситуація з COVID-19 в світі яскраво показала, що найпершою і найуразливішою категорією людей, що потерпають від коронавірусу, є медичні працівники – лікарі, медсестри, інший персонал лікарень. Вони найперші стикаються із усіма труднощами і негараздами. І їхній захист – це пріоритет для кожної держави. Отже, чи мають сьогодні усе необхідне медичні заклади Київщини і наскільки ситуація у столичній області відрізняється від інших регіонів країни?

Забезпечення засобами індивідуального захисту

Що таке засоби індивідуального захисту? Насамперед, це антисептики, рукавички оглядові, одноразові та багаторазові маски, респіратори, одноразові ізоляційні халати, одноразові та багаторазові засоби для захисту очей.

На скільки всього цього краму вистачить на Київщині станом на 24 квітня? В середньому майже на 4 дні.

Менші запаси засобів захисту, якщо брати загальнодержавну картину, тільки у Луганській (0.22), Івано-Франківській (1.90) і Рівненській (2.38) областях. Серед регіонів-лідерів у цьому сегменті – Черкаська (15.84) та Хмельницька (12.77) області.

Найкраще у столичному регіоні забезпечені Броварська багатопрофільна клінічна лікарня та Київська обласна дитяча лікарня в Боярці. Запасів необхідних засобів у цих медичних  закладах вистачить відповідно на 24 і 20 днів. Майже на 10 днів забезпечена Білоцерківська міська лікарня №3. В усіх інших лікувальних закладах Київщини запасів захисних та профілактичних засобів вистачить на 1-4 дні.

Апарати ШВЛ

За наявною інформацією, в країні є близько 5 тисяч апаратів штучної вентиляції легенів. Головний санлікар України Віктор Ляшко говорив про 3,5 тисячі), проте деякі з них вже використовуються.

 Отже, 5 тисяч ШВЛ це  тих, які теоретично існують. З них приблизно одна тисяча, найімовірніше, в неробочому або в дуже важко підйомному стані. Із 4 тисяч решти приблизно 1500 використовуються не для лікування уражених коронавірусом.

Опорні лікарні Київщини, що задіяні в  боротьбі з пандемією COVID-19, наразі обладнані 204 апаратами для вентиляції легенів. За інформацією  Національної служби здоров’я, всього на Київщині є 9 опорних медзакладів, 2834 ліжко-місця, з яких 332 інфекційних ліжко-місця, 54 — із апаратами ШВЛ, 46 — у відділеннях інтенсивної терапії. Всього місць ізоляції хворих на коронавірус — 109. Але ці дані дещо відрізняються від даних моніторингу YouControl.

За  інформацією ресурсу наразі в Україні 2730 ліжок у палатах інтенсивної терапії. Із них на 24 квітня зайнято 2022 місяця. Вільними залишається приблизно 26%. Найбільше вільних ліжок зараз у Запорізькій, Чернівецькій та Тернопільській областях. Найменше – у Луганській, Хмельницькій, Донецькій, Одеській, Львівській та Київській областях.

У столичному регіоні наразі, за даними веб-системи YouControl, із 83 ліжок ІТ вільними залишаються 14. На сьогодні переповнена Білоцерківська міська лікарня №3. Велике навантаження відчувається на Броварській багатопрофільній клінічній лікарні.

Раніше ІА Погляд писала про те, що на Київщині заблокована закупівля апаратів штучної вентиляції легень.

Тести

16 квітня Київська область отримала партію експрес-тестів на коронавірус у  кількості 25 000 від благодійників. Окрім того, за повідомленням прес-служби КОДА,  за бюджетний кошт регулярно закуповуються експрес-тести, призначені для швидкого діагностування коронавірусу та засоби індивідуального захисту для медиків. Як стверджують у облдержадміністрації, тести є в усіх інфекційних лікарнях області. YouControl у регулярному моніторингу наразі відводить Київщині 10 місце за кількістю наявних експрес-тестів. А найбільший запас їх у Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях.

Лікарі

 Київщина лише на 16 місці за укомплектованістю медичних закладів лікарями. За основу береться кількість лікарів на 100 000 тисяч населення. Так от у столичній області цей показник на рівні 20 лікарів. Для прикладу у Івано-Франківській області цей показник становить 60, у Чернівецькій – 59, у Тернопільській - 54.

Найкраще вкомплектовані спеціалістами на Київщині Васильківська і Яготинська центральні районні лікарні, а також Білоцерківський пологовий будинок. Мова йде про всіх лікарів, котрі можуть бути задіяні у заходах, пов’язаних з лікуванням пацієнтів від коронавірусу. Наразі ж найбільша кількість лікарів з тих, хто щодня бореться за життя пацієнтів, задіяно у Білій Церкві, Василькові та Броварах.

Довідково: веб-система YouControl надає доступ до понад 4,5 млн записів з українських державних реєстрів: відомості про юридичних та фізичних (підприємців) з офіційних джерел, понад 60 млн судових документів, 300 тис. ліцензій.