Новини Київської області
Коцюбинське

“Комунальник” завищив тариф на утримання будинку та прибудинкової території

У селищі Коцюбинське ще наприкінці минулого року з’явилося нове комунальне підприємство “Комунальник”. Ніхто з мешканців із ним договорів не укладав. Громаді навіть не пропонували це робити.

“Комунальник” завищив тариф на утримання будинку та прибудинкової території - зображення

Яку казку заклали в тариф “Комунальника” і чи є ця казка насправді?

Розберемося на прикладах конкретних будинків.

Розпочнемо з Меблевої, 10, і одразу скажу про те, що за документи, які розкривають складові тарифу, різним будинкам довелося поборотися.

І тут виникає два питання: як надаються ці послуги і яку ж площу зарахували нам у прибудинкову? 

Про якість послуг “Комунальника” цієї зими не писав хіба що лінивий.

Те, що ви бачите на картинках внизу, йде в прибудинковій території як “асфальтне покриття двору”. Не мало не багато –  854 кв. м.

“Комунальник” завищив тариф на утримання будинку та прибудинкової території - зображення

А що ж мали б робити для Меблевої, 10, яка отримала здорожчені платіжки (додаток №4 до договору):  

  • посипати прибудинкову територію піском

  • підмітати сніг, що щойно випав шаром 2 см

  • очищувати ущільнений сніг (чистити скребком до асфальту)

  • підмітати територію

  • прибирати сміття з газону

  • косити та прибирати скошену траву

  • прибирати контейнерний майданчик після вивозу ТПВ

Мешканці будинку скаржаться на те, що прибираються не всі площі, які закладені в тариф на прибирання прибудинкової території. 

Схема, яку вдалося здобути у нелегкій боротьбі, доводить, що в тариф заклали міфічні послуги  для “асфальтного покриття ВУЛИЦІ”.

А це аж ніяк не прибудинкова територія. І це не мало не багато – 854 кв. м. 

“Комунальник” завищив тариф на утримання будинку та прибудинкової території - зображення

У тариф заклали не лише площу вулиці та тротуару, але й площа газону вулиці теж увійшла в площу газону двору! Це стосується не тільки цього будинку. Всі будинки, які межують з вулицями та тротуарами, сплачують у своїх тарифах за їх прибирання.

Так от, вулицю і тротуари взагалі мають прибирати за кошти місцевого бюджету, а не брати за це гроші з мешканців будинків як за прибирання прибудинкової території, бо вулиця  та тротуари – це не прибудинкова територія. Відповідно у прибудинковій цього не має бути.

Те ж саме стосується газону ВУЛИЦІ.

Тобто мешканцям Меблевої, 10 заклали в тариф лише асфальтного покриття майже 1800 кв. м та ще й газони вулиці, яких не мало бути в тарифі взагалі і на цій площі має працювати 1,05 двірника. 

Якщо прибрати все, що “накрутили” і з умовою якісного надання послуг мешканцям, ніяких 1,05 двірника на Меблевій, 10 не треба.

За розрахунками потрібно не більше 0,5 двірника. 

На цьому дива із двірниками в тарифі не завершуються. Штатний розклад “Комунальника” говорить про те, що там є один-єдиний майстер двірників. Так от в тариф закладено зарплату, нарахування та резерв відпусток аж ДВОХ майстрів-двірників.

Як же їх може бути ДВА, коли у штатному розкладі – ОДИН. 

От так помилка на помилці лише в одному будинку виявляє порушення на порушенні, через яке мешканці переплачують, а хтось отримує прибутки.

“Комунальник” завищив тариф на утримання будинку та прибудинкової території - зображення

Далі більше. У тарифі прописано, що має відбуватися підмітання території з удосконаленим покриттям двірником протягом 220 днів.

Але ця послуга, навіть якщо і надається якісно, то має бути лише у весняно-осінній період. Тобто це впродовж 7 місяців – 149 днів.

Отже, кількість днів завищена і теж, звісно, лягла в тариф. 

Скільки ж платять мешканці будинку за те, чого нема – прибирання прибудинкової? У місяць понад 13 тис. грн, тобто з 1 кв. м – 2 грн 82 коп. без ПДВ, а з ПДВ – 3 грн 38 коп.

Якщо  з розрахунку місячного кошториса витрат на утримання однієї штатної одиниці для прибирання прибудинкової території прибрати  помилки та врахувати з 01.12.2021 р. збільшення  мінімальної з/ти до 6500 грн.  і відповідно до цього збільшення з/плати майстра двірників, то буд. №10 по вул. Меблева за послугу прибирання прибудинкової території буде сплачувати в місяць трохи більше  – 4000 грн, що складає 0,91 грн без ПДВ , а з ПДВ –1,09 грн  з 1 кв. м. 

Мешканці зекономлять на цій послузі 2 грн. 29 коп. (3,38 – 1,09 грн).

Також варто розглянути прибирання місць загального користування, сходів та прибирання ліфта.

Питання також, чи надаються фактично ці послуги.

Наприклад, у сусідньому будинку на Меблевій, 11б мешканці вирішили відмовитися від цих послуг, бо вони не надавалися.

Зібрали підписи і подали в КП ЖКУ “Комунальник”.

“Комунальник” завищив тариф на утримання будинку та прибудинкової території - зображення

Хто за це все відповідає?

Управлінська компанія “Комунальник” – це комунальне підприємство, яке заснувала Коцюбинська селищна рада і саме раді воно підпорядковане. Керівництво КП призначає селищний голова.

Тобто відповідальність за роботу керівника КП несе Сергій Даніш.

Ця управлінська компанія була визначена переможцем  конкурсною комісією в складі голови комісії Пушанко П.П. та членів комісії Журавльової О.В., Главацької Ю.О., Стогова В.С., Гончарук С.Є., Писаного С.Є., Лизуна І.М., Рожанського І.В. та затверджена виконкомом 21.10.2021 р.

Тобто членів конкурсної комісії влаштували кошториси по будинкам, хоча в комісії не було економіста, тому залишається відкритим питання, хто ж таки дав компетентну оцінку кошторисам нової управлінської компанії. Договори від мешканців підписав, як вже йшлося вище, заступник Даніша – Петро Пушанко.

Тобто теж підпорядкована Данішу посадова особа.

Згідно наказу №130 “Про затвердження Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності” новообрана управлінська компанія повинна була оприлюднити інформацію  про тариф та його складові по кожному будинку.

Цього не було зроблено, тому мешканці не розуміють, що це за організація “Комунальник”, де вона взялася і який тариф по їхньому будинку.

Компанія пройшла конкурс, хоча згідно наказу №150 “Про затвердження Порядку проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку” КП ЖКУ “Комунальник” повинен був надати  фінансову звітність за попередній рік, якої у нього не було, повинен мати досвід роботи, якого не було, бо компанія щойно створена, та в нього не було достатньої кількості працівників для виконання вказаних послуг, що призвело до негативних наслідків: якість прибирання МЗК та прибудинкової території погіршилася, при цьому тариф зріс втричі. 

Після виявлення завищених площ прибирання територій, що в свою чергу призвело до збільшення кількості двірників та до збільшення тарифів, мешканці будинків почали проводити збори співвласників, а також були поодинокі звернення мешканців до селищного голови Сергія Даніша з проханням перевірити правильність нарахування тарифів.

Тому про те, що мешканці обурені і незадоволені завищеними тарифами та відсутністю якісних послуг, селищний голова був чудово інформований.

Першоджерело за посиланням.

“Комунальник” завищив тариф на утримання будинку та прибудинкової території - зображення

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.