Новини
Технології
Новини світу

Компанія SpaceХ сьогодні, 18 жовтня, запустила партію супутників Starlink


Нині на низькій навколоземній орбіті працює майже 800 супутників  Starlink , утворюючи сузір’я, достатнє для пердачі на Землю високошвидкісного інтернету.

Фото з ресурсу independent

З мису Канаверал, що в америкнському  штаті Флорида, 18 жовтня було успішно запущено чотирнадцяту партію супутників  Starlink. Таким чином, нині на низькій навколоземній орбіті вже діє майже понад супутників  Starlink 800. Вони  утворюють своєрідне сузір’я, достатнє для пердачі на Землю високошвидкісного інтернету. Про це повідомляє ресурс independent.

І наводить слова гендиректора SpaceX Ілона Маска про те, що плани фірми стосуються доставки десятків тисяч супутників Starlink на низькоземну орбіту протягом найближчих кількох років. Таким чином ідеться про створення мережі,  завдяки якій моожна передавати широкосмуговий доступ до більш ніж 99% населеного світу.

«Завдяки продуктивності, яка набагато перевершує традиційний супутниковий Інтернет, і глобальній мережі, необмеженій обмеженнями наземної інфраструктури, Starlink надаватиме високошвидкісний широкосмуговий Інтернет до місць, де доступ був ненадійним, дорогим або зовсім недоступним» , - зазначається у повідомленні.

Ця мережа нині діє у в районах Канади та півночі США, де її протестувала обмежена кількість користувачів. А в штаті Вашингтон аварійні служби у встановили безкоштовну точку доступу Wi-Fi з використанням мережі Starlink для жителів Малдена, яка в основному була знищена в результаті пожеж у вересні.

Трохи раніше Ілон Маск розповідав, що після запуску в жовтні буде можливим розширення публічної бета-версії. Зокрема, у Тwitter він зауважував: «Тільки-но  ці супутники досягнуть свого цільового положення, ми зможемо випустити досить широку публічну бета-версію на півночі США і, сподіваємось, на півдні Канади. Інші країни повинні слідувати, як тільки ми отримаємо схвалення регуляторних органів».

Щоправда, з’явилися деякі застереження. Зокрема, низка  астрономів кажуть, що присутність супутників Starlink може перешкоджати спостереженням і навіть сповільнювати науковий прогрес. Тож нині  SpaceX співпрацює з обсерваторіями та астрономічними організаціями, щоб з’ясувати шляхи мінімізації впливу супутників. Одним із шляхів вирішення проблеми є фарбування основи супутників у чорний колір та нахил сонячних панелей для зменшення відбиття сонця.

Як повідомляв «Погляд», у Google - нова функція.