Новини
Україна
Суспільство

Коло отримувачів субсидій хочуть розширити


На народі у Прем’єр-міністра обговорювали стан розрахунків населення за житлово-комунальні послуги.

Фото Урядового порталу

Сьогодні, 9 березня, на нараді під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля Міністр соціальної політики Марина Лазебна, в. о. Міністра енергетики Юрій Вітренко, представники Мінфінув і Мінрегіону, керівництво НАК «Нафтогаз» і народні депутати обговорили стан розрахунків населення за житлово-комунальні послуги, а також шляхи та пропозиції стосовно врегулювання ситуації із заборгованістю за «комуналку». Про це повідомив Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

А борги за комуналку немаленькі. «На кінець грудня 2020р. заборгованість населення зі сплати за постачання та розподіл природного газу становила 31,5 млрд.грн, за постачання теплової енергії та гарячої води – 24,1 млрд.грн, за постачання та розподіл електричної енергії – 6,1 млрд.грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 5,7 млрд.грн, за управління багатоквартирним будинком – 5,1 млрд.грн, за надання послуг з вивезення побутових відходів – 1,1 млрд.грн.,» - йдеться у повідомленні Держстату.

 «Необхідно розробити комплексне рішення, яке дасть змогу погасити вже наявну заборгованість. Водночас держава надалі підтримуватиме тих громадян, хто не може сплачувати за комунальні послуги»,

— зазначив Шмигаль.

Він доручив профільним міністерствам опрацювати можливість розширення кола отримувачів субсидій. Зокрема, як зазначає департамент комунікацій секретаріату Кабміну – провести відповідну роботу щодо інформування населення про можливість отримання такої допомоги, а також створити інструмент, який допоможе населенню звіряти розрахунки з постачальником.

Також очільник Кабміну  доручив Мінфіну разом з Міненерго напрацювати механізм щодо вирішення проблеми протермінованої заборгованості, а Мінрегіону спільно з місцевою владою провести комунікаційну роботу для запобігання подальшого зростання боргів за ЖКП.

Як повідомляв «Погляд», НКРЕКП схвалила запровадження базової річної пропозиції, яку мають пропонувати постачальники всім побутовим споживачам на період з 1 травня 2021-го по 30 квітня 2022 року. Таким чином, постачальники встановлять річну вартість газу.

Також ми писали, що термін установки газових лічильників подовжили до 1 січня 2023 року для тих споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі.

Перекоси, що виникають через надмірну монополізацію газового сегмента, викликали потребу в ухваленні тимчасових рішень про обмеження газових тарифів у піковий для споживання період, інформував “Погляд”.