Новини
Обухів
Здоров'я
Київщина-суспільство

Кого туберкульоз вражає на Обухівщині


     Журналісти  ІА «Погляд» поцікавилися у лікаря-фтизіатра Обухівської ЦРЛ Людмили Титаренко, щодо стану захворюваності на туберкульоз у районі.

За інформацією лікаря, якщо порівнювати статистичні дані з 2016 по 2018 рік, то динаміка захворюваності на туберкульоз у районі поступово зменшується.

У той же час, фахівці фтизіатри не мають твердої впевненості, чи то кількість хворих  скоротилась, чи просто небезпечний недуг, медикам стало складніше виявляти.

В межах області, Обухівщина має один з найнижчих показників по кількості хворих на туберкульоз. Та лікаря - фтизіатра Людмилу Титаренко, більше цікавлять не статистичні дані, а те що туберкульоз все частіше стали виявляти під час розтину померлих.

«Раніше такого не було в нас, а зараз є цілих два таких випадки. Це означає, що за життя ця людина з невиявленим діагнозом, могла  заразити людей зі свого оточення», - каже фтизіатр.

Якщо статистика із захворюваністю  міського населення можна назвати більш - менш нормальною, то у жителів сіл Обухівщини, значно гірші показники.

"Зазвичай, захворюваність та смерть від туберкульозу на Обухівщині фіксують саме у селян.  На жаль, цей показник у нас вище  ніж середній по області. Сільське населення майже не обстежується, шкідливі звички та інші фактори, досить часто призводять до загострення ступеню хвороби, про яку людина навіть і не підозрює."

   "У 2018 році від «чистого» туберкульозу в районі померло 4 людини. На ослаблений же  хворобою організм, чіпляються й інші тяжкі недуги, такі як ВІЛ. У минулому році у нас від поєднаної інфекції ВІЛ - туберкульоз,
померло 6 чоловік. Загалом - 10. При цьому  за 2018 рік обласні показники смертності від цієї хвороби у нас нижчі.  Відтак, на Обухівщині  7,3,  а по області 10 %, зауважила лікар.

Протягом минулого року в Обухівському районі було зафіксовано 37 хворих. З них 7 алкозалежних, 5 – ін’єкційних наркоманів, один чоловік - колишній ув’язнений.

    Більше 60 % хворих на Обухівщині це молоді працездатні люди. 2/3  з них - чоловіки віком від 25 до 55 років.  Чималий відсоток захворілих зустрічається серед переселенців з Донбасу та кримчан. Туберкульоз медики також виявили в районі і у робітників, службовців  та медиків.  Серед хворих є один студент та одна дитина віком 12 років.

Основною ж складовою у перемозі над туберкульозом, фахівці - фтизіатри вважають свідомість самих хворих.

    "  Дуже важливо, щоб усі заражені, особливо зі стійкою формою туберкульозу, регулярно вживали ліки та не розповсюджували бактерії у людних місцях. Тобто, потрібно зменшити резервуар інфекції.  За допомогою флюорографії перевіряти близьке коло людей з якими контактував хворий.

"Наразі, в нашій державі на розгляді перебуває законопроект, який передбачає медико-соціальне супроводження хворих на туберкульоз. Це відбуватиметься за рахунок діяльності не урядових організацій, які виконують важливу місію – заохочують хворих до лікування, проінформувала журналістів ІА « Погляд», лікар - фтизіатр Людмила Титаренко.