Новини
Україна
Культура

Книга «Справа Василя Стуса» зазвучить

24.10.2020 Надiя Проценко 0

Книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийде в аудіоформаті. Її озвучкою займеться відомий режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв.

фото - Юлія Орлова

Про це написала керівниця видавництва VIVAT Юлія Орлова в своєму Facebook.

«Ви ж пам'ятаєте, що книга на 80% складається з архівних документів. Деякі з них важко сприймати на слух, тому ми адаптуємо аудіоверсію для полегшення сприйняття на слух і дещо скоротимо її. Але будьте певні – найважливіше точно буде озвучено», – зазначила вона.

Нагадаємо, книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком в травні 2019 року у видавництві Vivat та відразу викликала великий інтерес у читачів. Про це свідчить і ряд премій, які отримала книга.

У вересні минулого року, після виходу книги в світ, Віктор Медведчук , який був адвокатом поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року, заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження. Позивач вважав, що у 9 епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика, через що вимагає заборонити розповсюдження книги «у будь-який спосіб на будь-якій території».

Цьогоріч 19 жовтня Дарницький районний суд Києва зобов’язав автора книги «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані та видавництво «Віват» видалити з твору інформацію про голову політради партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука та заборонити розповсюдження друкованого тиражу до усунення порушення немайнових прав Медведчука.  

Читайте також, як гурт KAZKA долучився до реалізації проєкту «Звуки Чорнобиля».

Раніше "Погляд" писав, що вийшла в світ книга з творами фіналістів премії імені фастівського митця Василя Портяка.