Новини
Екологія
Новини світу

Кліматична криза: такої спеки на Землі не було 12 тис років


Вчені вважають, що температура у всьому світі наразі знаходиться на найвищому рівні з моменту зародження людської цивілізації.

Фото: pixabay.com

Про це пишуть у виданні The Guardian.

Вчені з Університету Рутгерса в Нью-Брансвік у США провели дослідження, за результатами якого назвали поточний клімат на планеті найспекотнішим за останні 12 тис років. Стаття на цю тему була опублікована у науковому журналі Nature.

При цьому дані, отримані вченими раніше, говорили, що Земля почала нагріватися з початком промислової революції, а до цього на планеті йшов процес зниження температури. До таких висновків вчені прийшли, аналізуючи копалини раковини, які чутливі до температури.

Однак з'ясувалося, що аналіз, який дав такі результати, було проведено без урахування того, що на ці копалини впливали тільки літні періоди. Згідно зі скоригованими даними, планета нагрівалася всі останні 12 тис років, однак людська діяльність за останні століття багаторазово посилила цей процес.

Як повідомляв «Погляд», 2020 рік став найтеплішим в історії спостережень на Землі.

Читайте також за посиланням про 10 фактів, які кожен має знати про зміни клімату.

Нагадаємо, Україна 20-та у світовому рейтингу ефективності боротьби зі зміною клімату.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.