Новини
Новини світу

Китай випереджає інші країни: у винаходах генеративного ШІ – ООН (ВІДЕО)

У період 2014-2023 років КНР подала понад 38 тис заявок на винаходи у сфері так званого GenAI.

Китай значно випереджає інші країни у винаходах в сфері генеративного штучного інтелекту, що може мати далекоглядні наслідки, якщо казати про супереництво Пекіну і Вашингтону у сфері IT.

Про це з посиланням да дані Організації Об'єднаних Націй повідомляє Reuters.

За останнє десятиліття було подано понад 50 тис заявок на патенти в цьому напрямку, причому чверть з них прийшлося на минулий рік.

У період з 2014 по 2023 роки КНР зареєструвала понад 38 тис винаходів GenAI, у той час як на Сполучені Штати прийшлось лише 6,2 тис заявок. Третє місце посіла Південна Корея. Японія та Індія посіли четверте та п'яте місце, відповідно.

Повідомляється, що китайські патентні заявки охоплюють широкий спектр галузей: від автономного водіння до видавничої справи та управління документами.

Генеративний штучний інтелект є типом системи штучного інтелекту, який здатен генерувати текст, зображення чи інші медіадані, використовуючи породжувальні моделі. Генеративний ШІ застосовується у широкому спектрі галузей, включно з живописом, письменництвом та написанням сценаріїв.

Раніше експерти дійшли до висновку, що штучний інтелект є більш безпечним водієм, ніж людина. Втім, в деяких специфічних ситуаціях він все ж таки припускається безглуздих помилок.

Також нещодавно Міжнародний валютний фонд висловив "глибоке занепокоєння" через масові звільнення, зумовлені розвитком генеративного штучного інтелекту.

Нещодавно, кримськотатарська мова стала доступною в Google-перекладачі.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.