Новини
Україна

Касові апарати тепер можна мати у смартфоні


Фото: konkurent.in.ua

Депутати Верховної Ради проголосували за проєкти по впровадженню касових апаратів, в другому читанні яких підприємцям дозволили використовувати програмні РРО.

Про роботу нового софту повідомляють у Лига.Tech.

Нещодавно у першому читанні був прийнятий проєкт закону щодо зобов'язання ФОПів з будь-яким рівнем доходу користуватись касовими апаратами (РРО) для проведення розрахунків.

Однак багатьох підприємців така ініціатива не влаштувала, адже реєстратор розрахункових операцій коштує близько 4 тисяч гривень. Депутати пропонують вихід: програму у формі додатку, яка видаватиме електронний чек на смартфоні.

Міністерство фінансів вже протестувало 8 проєктів РРО, які можна використовувати без спеціальних апаратів. "У шести з рекомендованих проектів реалізація фіскальних функцій здійснюється за допомогою електронного підпису з використанням захищених носіїв особистих ключів (в одному з проектів реалізована технологія MobileID). Два інших - "модифікована" технологія НБУ", - повідомляє Мінфін.

Цікаво, що покупці можуть отримувати кешбек (повернення грошей) за порушення продавцями процедури розрахунку. Якщо порушення в операціях підтверджується, клієнт отримує 100% вартості від купленого товару.

Крім того, за недотримання нового закону підприємцям загрожують штрафи, більші ніж 1700 гривень. За перше порушення продавець має заплатити 150% від вартості товару, а за друге - 250%.