Новини
Довкілля
За кордоном

Канадські вчені навчили свиней грати в комп'ютерні ігри


Виявилося, що ці тварини мають досить непогані інтелектуальні здібності.

Фото: pixabay.com

Результатами дослідження канадські вчені з Університету Пердью поділилися в EurekAlert.

Зоотехніки провели експеримент за участю двох свиней породи Йоркшир на прізвиська Гамлет та Омлет і двох карликових домашніх свиней Панепінто – Айворі і Ебоні.

Тварин навчили управляти джойстиком, рухаючи ним за допомогою своєї мордочки, що вони успішно освоїли. А потім приступили до навчання грі. Учасники експерименту повинні були рухати курсор, щоб встановити контакт з трьох-, двох- або одностінними мішенями, які випадковим чином з’являлися на моніторі. Якщо курсор стикався з мішенню, свиня отримувала ласощі. Виконання відеозадачі вимагало від тварин не лише концептуального розуміння завдання, а й кваліфікованої рухової активності.

Фото: Eston Martz / Pennsylvania State University

Під час спостережень вчені констатували, що кожна свиня справлялася зі своїм завданням частіше за «показник випадковості», що свідчило про те, що тварини пов'язують рух джойстика з курсором на екрані комп'ютера. І це при тому, що обмежена спритність свиней, без сумніву, стримувала їхню продуктивність. Незайвим буде також зазначити, що джойстик з відеозавданням першочергово було розроблено для тестів з приматами, спритність рук у яких значно вища за свинячі п'ятачки.

«Такого роду дослідження важливі, тому що, як і з будь-якими іншими живими істотами, те, як ми взаємодіємо зі свинями і що ми робимо з ними, впливає на них і має для них значення. У нас є етичне зобов'язання перед тваринами, зокрема, ми маємо зрозуміти, як свині отримують інформацію, і що вони здатні вивчити і запам'ятати, а також, як вони сприймають свою взаємодію з нами і навколишнім середовищем», – робить висновок Кендіс Кроун, провідний автор дослідження.

Як повідомляв «Погляд», минулоріч вчені довели, що собаки можуть визначити інфікованих коронавірусом з точністю майже 83%. Тож не дивно, що в Україні хочуть тренувати собак для виявлення хворих на COVID-19.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.