Новини
Україна

Кабмін змінив правила обчислення трудового стажу підприємцям


Кабінет міністрів врегулював питання про обчислення трудового стажу ФОПів (фізичних осіб – підприємців) для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. Відповідне рішення уряд ухвалив сьогодні, 3 жовтня, на засіданні Кабміну. Про це повідомляє прес-служба. Стаж враховується за бажанням особи за умови сплати страхових внесків незалежно від суми сплачених коштів. «3 жовтня прийнято постанову Кабінету Міністрів України« Про внесення зміни до пункту 4 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», яким врегульовано питання обчислення трудового стажу фізичних осіб - підприємців», - йдеться в повідомленні. Відповідно до цієї постанови, фізичним особам - підприємцям будуть зараховуватися до стажу періоди ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, в тому числі із застосуванням фіксованого податку:
  • з 1 січня 1998 року по 31 грудня 2003 року - на підставі довідки про реєстрацію особи як суб'єкта підприємницької діяльності;
  • з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2017 року по бажанню особи - за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) незалежно від суми сплачених коштів.