Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Кабмін спрогнозував рівень інфляції на наступний рік


Мінекономіки очікує 5,5% споживчої інфляції й зниження курсу гривні

За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Ніколайчука до кінця наступного року, як прогнозують у Уряді, рівень інфляції в Україні не перевищить 5,5%.

"Міністерство економіки зараз переглядає рівень інфляції у бік зниження, наближаючи до цілей Національного банку. Як і НБУ, ми вважаємо, що наступного року інфляція знизиться до цільового коридору, ну і по споживчій інфляції ми на кінець наступного року очікуємо 5,5 відсотків", - зауважив заступник міністра.

Також він зауважив, що в 2020-му очікується зниження курсу гривні. «Якщо в поданому раніше на розгляд Верховної Ради проєкті держбюджету на 2020 рік показники спочатку було розраховано за курсом 28,2 грн/дол., то тепер в уряді бачать підстави до зменшення, зазначив він. "Ми бачимо, що гривня є більш міцною через ряд фундаментальних факторів і, відповідно, у наступному році курс ми також закладаємо не на такому високому рівні, як це було у прогнозі. Більше детально ми повідомимо після того, як уряд затвердить", - сказав Сергій Ніколайчук.

Джерело: Укрінформ