Новини
Новини Київської області
Україна-суспільство

Кабмін не впроваджуватиме принцип «гроші ходять за школярем»


З Урядового порталу видалили інформацію із заявою  Прем’єр-міністра про те, що з наступного року кількість учнів у школах враховуватимуть при розрахунку зарплати вчителів.

Днями «Погляд» з посиланням на Урядовий портал повідомляв про те, що Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що у  наступному році кількість учнів у школах враховуватимуть при розрахунку зарплати вчителів. За допомогою принципу «гроші ходять за школярем» Уряд створює запобіжники, які не дозволятимуть місцевій владі накопичувати в майбутньому борги педагогічним і медичним працівникам.

Ця новина викликала немало бурхливих коментарів. Зокрема, користувачі Фейсбук-сторінки Погляд-Вишгород у коментрарях до цієї новини висловлювали також здивування. «У нас і так 32 учні в класі. Це щоб 4000 доларів отримували вчителі, вони по 500 учнів в клас набиратимуть?». І запитували: «Як бути з сільськими школами?»

 Однак нині повідомлення із заявою Прем’єр-міністра з Урядового порталу видалене, а міністр освіти і науки Ганна Новосад пояснила, що сталося. «У нас з Прем'єр-міністром сталося певне непорозуміння у термінах.  Механізм "гроші ходять за дитиною" наразі ніхто не вводитиме. Однак з наступного року ми даватимемо кошти на місця фінансування заробітної плати вчителів щодо реальної кількості учнів станом на жовтень 2019 року»,– цитує ресурс LB.ua слова Міністра.

«Останні кілька років заробітна плата розраховувалася відповідно до кількості учнів дворічної давності, а контингент за останні роки значно зріс і, виходить, що областям не завжди вистачало коштів, щоб виплачувати і оклад, і надбавки, у тому числі за престижність". У держбюджеті-2020 Кабмін заклав 2,2 млрд гривень, щоб порахувати реальний контингент учнів. Ми будемо виділяти кошти на реконструкцію та будівництво опорних шкіл у селах, - пояснює Ганна Новосад. - Звісно, перше питання - до якості освіти, у сільських закладах вона часто погана, але найважливіше, коли буде відновлено хорошу опорну школу, місцева влада зможе аргументувати, чому важливо возити дітей саме до неї. Це, у свою чергу, також впливатиме на підвищення зарплати вчителів», йдеться у повідомленні.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів