Новини
Україна
Суспільство
Культура

Історію кримських татар тепер можна прослуховувати українською


Аудіокнигу з історією кримських татар “Світи. Народи. Історія кримських татар”  перекладено українською. Подкасти доступні на майданчиках YouTube, Mixcloud, Anchor Spotify, Google Podcasts.

Про це повідомляє Історія Кримських Татар.

Аби створити аудіокнигу, команда відібрала для запису понад 720 сторінок з чотиритомника історика Валерія Возгріна та переклала рідною мовою.

Бренд-голосом проєкту став Андрій Самінін — заслужений артист України, український актор театру, кіно та дубляжу.

«Зізнаємось, що працювати з академічною російською мовою нелегко, до того ж процес супроводжували постійні виклики. Але під час перекладу команда випрацювала правила та винайшла підхід до текстів Возгріна. Окрема подяка Ларисі Масенко за зустріч та консультацію з приводу мовностилістичних зворотів, порад щодо роботи зі словниками та нюансів перекладу з російської на українську.  Деякі речення ми навіть вивчили напам’ять і можемо цитувати, зокрема латиною. Наша мотивація — донести до українського слухача зміст і аргументи, з якими В. Возгрін розповідає про унікальність історії, побуту, культури та освіченості кримців, а також розкрити злочини Росії (які тривають протягом століть і донині), включно з її підступними тактиками, фальсифікаціями та відвертою брехнею проти Криму та його народу.»

пишуть в дописі.

ІА “Погляд” повідомляв, що кримські татари можуть відмовитися від обміну в’язнями, якщо їх обмінюватимуть «на бандитів».

Також ми інформували, що Рада ухвалила закон про корінні народи.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.