22.06.2018
Ігор Швець 0
22 червня в інформаційному агентстві УНІАН пройшла прес-конференція на тему “Вимоги громади та хто винен у Ірпінському Чикаго”.
На цей захід зібралися небайдужі жителі Приірпіння, які вирішили об'єднати свої зусилля у боротьбі проти свавілля місцевих можновладців та бездіяльності правоохоронців.
Як нагадав присутнім громадський активіст, директор юридичної компанії “ПравоЕксперт” Сергій Гапон, майже рік тому Генеральний прокурор України Юрій Луценко на одній із нарад назвав Ірпінь точкою місцевого Чикаго, давши правоохоронцям настанову розібратися в ситуації.
Проте рік промайнув, а віз і нині там. Сотні кримінальних проваджень стосовно посадовців, забудовників та виконавців їхніх чорних замовлень “вдало” закриті, ніхто не покараний.
Приірпіння — ласий шматок для бізнесу — задихається від шаленої забудови, під яку не передбачено спорудження соціальних об'єктів (зокрема дитсадків, шкіл), упорядкування зон відпочинку, паркувальних місць.
Уже стали буденністю пробки у місті в години пік. У класах у декілька змін навчається понад 40 школярів. Черга до садочків сягає більше 3000 дітей.
Численні скарги свідомої громади до правоохоронних органів, відповідних державних служб про порушення з боку посадовців, депутатського корпусу, забудовників залишаються без реального вирішення — обмежуються відписками.
Тому складається враження, що згадані функціонери не лише відмовляються сумлінно виконувати свої обов'язки, а й мають від цього певний зиск.
Бездіяльність правоохоронців призводить до загострення протистояння між громадою та забудовниками, виникнення силових конфліктів. За словами активіста Володимира Бороденка, люди, обурені свавіллям, гуртуються, щоб захистити власні права на достойне життя.
Це також підтвердив мешканець ЖК Rich Town Володимир Позиніч. Забудовник, який тісно пов'язаний з мером Ірпеня Володимиром Карплюком та його оточенням, цинічно “кинув” жителів цього комплексу на гроші.
Унаслідок того, що забудовна компанія “Сарафан” не виконала своїх зобов'язань, люди залишилися без трансформаторної підстанції, що створило перебої з постачанням електроенергії. Її відсутність позначається на комфорті, викликає проблеми з водопостачанням. Дехто й досі не має газу.
Жодних комунікацій не створено для мешканців новобудов у мікрорайоні Стоянка. Про що розповів місцевий житель Іван Похвалін. У ХХІ столітті люди виробляють електрику власними зусиллями — за допомогою генераторів та сонячних батарей!
Ірпінська влада уже четвертий (!) рік годує їх обіцянками, що ситуацію буде вирішено “найближчим” часом. І завжди знаходить формальні причини, чому це не зроблено, покладаючи вину на “Київобленерго”.
Жителька Ірпеня Тетяна Зубрієнко, зіштовхнувшись із фактами зухвалого знищення заплавних земель, стала непримиренним борцем з тими, хто в цьому задіяний.
Дякуючи її непохитній громадянській позиції, накопичилося безліч матеріалів, які прямо вказують на порушення чинного законодавства з боку ірпінських можновладців, представників державних служб, які схвалюють неправомірні рішення, байдужість правоохоронців.
А це фото- та відеофіксація, ділова переписка з посадовцями, де переважають відписки, підключення народних депутатів до вирішення проблем.
Але забудовників нічого не зупиняє — вони планомірно знищують заплаву, незважаючи на те, що ці землі знаходяться за межами Ірпеня. “Старається” у цьому напрямку і чинна ірпінська влада, незаконно розпоряджаючись територією.
При цьому підхід можновладців вибірковий. Під забудову легко змінюється цільове призначення ділянок із сільськогосподарського на багатоповерхову забудову.
А ось простим людям, які ще з 1994 року використовували ці землі під городництво та сумлінно сплачували за оренду, надати їх у користування відмовляють. І мотивують це тим, що ця територія — поза межами міста.
Пенсіонерка Валентина Тарасюк розповіла про свої поневіряння чиновницькими кабінетами. Як член сільськогосподарського кооперативу, вона обробляла землю, щоб вижити у важкі часи.
За законом, якщо людина більше 20 років користувалася ділянкою, то може претендувати на 10 соток. Але в Ірпені нехтують правами громадян, бо владоможці в усьому шукають власний зиск.
Депутат Київської обласної ради Ігор Домбровський окреслив корупційні схеми Приірпіння. Однією із найбільш цинічніших афер є “перетворення” лісу І категорії на “деревну рослинність”.
Міська влада перебрала на себе право розпоряджатися лісовими землями на власний розсуд. Це призвело до масового знищення зелених зон під забудову через різні махінації.
Сьогодні свідома громада Коцюбинського відстоює Біличанський ліс, який спритники теж встигли поділити на ділянки. Сподіваємося, що найближчим часом його межі виділять в натуру і він стане частиною національного парку.
Громада повинна об'єднатися у боротьбі проти корумпованої влади, єдина мета якої — грабувати природні ресурси та бюджетні кошти. Яскравим прикладом цього став нещодавній антикорупційний автопробіг до житла, в якому мешкає Генпрокурор Юрій Луценко.
До нього та міської влади учасники заходу висунули низку вимог, покликаних припинити беззаконня та покарати винних у тій ситуації, яка склалася у Приірпінні. Більш докладно висвітлимо у розширеному матеріалі.