Новини
Коцюбинське
Суспільство
Здоров'я
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Інтерактивні уроки та економія на озелененні у Коцюбинському: петиція про відродження шкільної теплиці

30.03.2020 Погляд

Громада Коцюбинського пропонує місцевій владі відновити теплицю на території школи №18 для інтерактивних уроків біології та заощадження бюджету громади на озелененні.

Петицію про це підготувала жителька селища Ірина Федорів. Вона зазначає, що в згаданому навчальному закладі є занедбана теплиця.

Її потрібно відновити, щоб була можливість проводити для школярів інтерактивні уроки з біології, вирощувати рослини і таким чином допомагати комунальникам з посадковим матеріалом для клумб та парку.

Це дозволить не лише урізноманітнити навчальний процес для дітей, а й заощадити бюджетні кошти на озелененні. Наприклад, торік на це Коцюбинське витратило сотні тисяч гривень.

Сквер у селищі для бюджету Ірпеня обійшовся майже у 900 тис. грн – він відіграв роль передвиборчої «гречки» для «Нових обличь» і не був для громади таким нагальним, як розвиток медицини чи освіти.

Авторка петиції переконана, що посадковий матеріал школа могла б у травні перед літніми канікулами передавати працівникам УЖКГ «Біличі» чи іншої комунальної установи. Ті висаджували б клумби в селищі.

А бюджетні кошти, яких, як твердять представники партії «Нові обличчя», бракує для медицини та освіти, можуть бути спрямовані не на озеленення і передвиборчий піар партійців – бюджетну «гречку», а на посилене забезпечення згаданих галузей у регіоні, які зараз фінансуються неналежним чином.

Їх фінансування, зокрема медицини, дуже важливе в умовах пандемії коронавірусу. Після карантину економіка країни і місцеві бюджети відчують суттєвий негативний вплив.

Тому «всі заходи мають бути спрямовані на оптимізацію господарської діяльності з перспективою максимального розвитку цих соцсфер».

Нагадаємо, що попередня петиція Федорів щодо відновлення роботи медзакладу по вул. Лісовій у зв’язку з поширенням коронавірусу практично за тиждень набрала понад 300 голосів.

Цього достатньо для розгляду та прийняття відповідного рішення з боку влади.