Україна
Україна-суспільство
Політика
Економіка

Україна конфісковує 903 російських об’єктів на користь народу

05.08.2022
Конфісковані активи конвертуватимуться в кошти, які будуть спрямовані на оборону та відновлення України.

Україна конфісковує 903 російських об’єктів на користь народу - зображення
Фото: Урядовий портал

Уряд затвердив Указ Президента про передачу на користь України та українського народу низки російських активів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Урядовий портал.

"Як і обіцяли, забираємо на користь України та українського народу російські активи. Робимо це системно та відповідно до всіх процедур. Ми не підміняємо закон нашим бажанням, а реалізовуємо це стратегічне завдання у правовий спосіб. Конфісковані активи конвертуються у кошти, які будуть спрямовані на нашу оборону та відновлення. Сьогодні Уряд затвердив Указ Президента, яким пропонується конфіскація 903 об’єктів, які належать саме російській державі. 79 позицій – це корпоративні права, 824 позиції – майно", –

прем’єр-міністр Денис Шмигаль

Майно, що планується конфіскувати, розділено на три категорії. Перша категорія – це майно, яке належить російській державі. Друга категорія – це активи, які належать підсанкційним громадянам та компаніям із росії. Третя категорія – це активи російських банків.

За словами очільника Уряду, конфісковані активи конвертуватимуться в кошти, які будуть спрямовані на оборону та відновлення України. Також Шмигаль зазначив, що цей крок є першим у державній стратегії. Наступним має стати конфіскація російських активів на Заході для відбудови України.

Нагадаємо, на початку серпня Європейський Союз надав Україні 1 млрд євро, при цьому перший транш у 500 млн євро вже зарахований на рахунок НБУ.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.