У межах Ірпінської громади, вперше в Україні провели сенсорне обстеження водойми на наявність вибухонебезпечних предметів (ФОТО)
.jpg)
Про це розповіли у Міністерстві економіки України.
Оператор протимінної діяльності ТОВ "Ризик Контроль" залучив до робіт інноваційну систему MinesEye, розроблену Благодійним фондом "Фундація Поступ".
Під час демонстраційної місії дрон MinesEye здійснив два польоти за 15 хвилин, один із яких — на висоті лише 20 сантиметрів над поверхнею води. У результаті обстежили ділянку площею 2 200 м², чисту від прибережної рослинності. Система виявила низку феромагнітних аномалій і визначила 18 точок, що потребують додаткової перевірки під водою.
.jpg)
Подальше обстеження цих об'єктів здійснюватимуть водолази-сапери з використанням підводного дрона.

"Україна стає лідером у сфері гуманітарного розмінування, оскільки ми активно впроваджуємо нові технології. Використання сенсорних систем у водоймах із низькою видимістю допомагає пришвидшити та підвищити ефективність робіт", - прокоментував заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
З початку 2025 року Україна повернула до продуктивного використання майже 2 000 км² деокупованих територій. Загальна площа очищених земель становить 36 942 км². Водночас потенційно забрудненими залишаються ще понад 137 000 км² українських земель, зокрема й акваторії.
Нещодавно на полігоні у Бучанській громаді пройшли випробовування безпілотної вітчизняної машини для розмінування.
Це вже третя модель українського виробництва, яка є результатом спільної роботи компанії E Farm Pro та сумських виробників сільськогосподарської техніки – заводу Кобзаренка.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.