Новини
Київщина
Біла Церква
Культура

У Білій Церкві демонтували унікальний вітраж

11.08.2020 Косянчук Інна 0

Митці просять повернути на місце роботу заслуженого діяча мистецтв, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Івана-Валентина Задорожного.

Фото з Фейсбук-сторінки Ukrainian Modernism

«Люди, бережіть Землю» - вітраж з литого скла під такою назвою був створений в 1976-1979 роках. Його площа – 150 кв. м. Ця робота видатного українського художника, заслуженого діяча мистецтв і лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Івана-Валентина Задорожного була встановлена у палаці культури «Росава» в Білій Церкві.

Нині ж, як повідомляє Ukrainian Modernism, керівництво палацу культури «Росава» демонтувало частину вітража.

«Пронизливий, сповнений гуманізму твір замінили стіною — певно, в рамках перетворення Палацу культури на торговий центр новими власниками. Вітраж був однією з небагатьох принад Білої Церкви, що мала всеукраїнське значення, але керівництво навіть не подумало про надзвичайну художню, культурну і історичну цінність мистецького твору», йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що керівництво палацу і міський голова мають пояснити громаді і особисто доньці художника Наталі Задорожній, що сталося з вітражем, та терміново повернути демонтовані частини на місце.

«На жаль, нам не вдалося знайти імен нових власників Палацу — в 2019 році місто продало Палац за 15 млн грн неназваній компанії», - зауважує Ukrainian Modernism, і просить міського голову Геннадія Дикого та Білоцерківську міську раду розібратися в ситуації.

Як повідомляв «Погляд», у столичному парку імені Тараса Шевченка показують відомі українські кінострічки.

Раніше «Погляд» інформував, що через обвал портика Національний художній музей було тимчасово закрито.