Новини
Україна
Культура

Леопарди давно в тренді: у Нацмузеї розповіли про значення цих тварин для скіфів

Скіфське мистецтво, що отримало назву "звіриного стилю", лише використовувало природні прототипи, на основі яких створювалися міфологічні образи.

Леопарди давно в тренді: у Нацмузеї розповіли про значення цих тварин для скіфів - зображення

Українці завжди шанобливо ставилися до всіх представників родини котячих. Як розповіли на Facebook-сторінці Скарбниці Національного музею історії України, леопарди на наших землях давно в тренді.

"Мистецтво скіфського часу відзначало торжество світу природи. Зображення різних звірів, птахів, риб та, навіть, комах відтворювалися на предметах зброї, декорі кінської вузди, посуді, одязі та прикрасах.

Проте власне скіфське мистецтво, що отримало назву "звіриного стилю", лише використовувало природні прототипи, на основі яких створювалися міфологічні образи", ‒

Скарбниця Національного музею історії України

Зазначається, нерідко вироби для скіфів виготовляли греки, які могли відтврити тварин дуже реалістично. Так, наприклад, на нижньому (зовнішньому) фризі на відомій золотій пекторалі з кургану Товста Могила (на світлині зверху. ‒ Погляд): на вепра нападають з обох сторін лев і пантера. В Скарбниці розповіли про особливості створення всіх елементів.

"Цупка щетина на вепрі відтворена за допомогою карбування спеціальним чеканом.

Кудлата грива лева також була підправлена для досягнення додаткового ефекту.

Ну а леопард, як відомо, відрізняється плямистою шкірою. Майстер використовує для передачі плям вдалий прийом – нанесення округлих контурів, намічених заглибленими крапками. І ми вже жодним чином не сумніваємося, що перед нами – саме ЛЕОПАРД", –

Скарбниця Національного музею історії України

Тож цю тварину поважають на українських землях вже давно. Тому їх поява в Україні буде історично закономірною. Не дивно, що хижий принт став справжнім трендом сьогодні.

Нагадаємо, в Боярці відкрили експозицію відомого художника-ілюстратора Віктора Григор’єва.

А в Києві відкрилася виставка легендарного художника Едуарда Кирича.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.