Ігор Сердюк: Українська культурна дипломатія воєнного часу - нові підходи і стратегії у протидії російським наративам
Зараз в Київській школі економіки відбувається презентація дослідження про російську культурну дипломатію в Німеччині та дискусія про стратегії у протидії російським наративам.
В Німеччині функціонує величезна мережа громадських організацій, фінансованих російським урядом, які транслюють відповідні сенси, діє багато відповідних програм та інституцій. Ця діяльність має різну ефективність, кому цікаво - можна буде почитати у відповідній публікації.
Особисто мені здалося, що культура тут представлена у вузькому (класичному) розумінні. Тому я поліз в Ютуб перевірити, а як поживає мультик "Маша і ведмідь" німецькою, виявилось, що нормально - сюжети мають мільйони переглядів.
Також, склалося враження, що російський культурний вплив вивчається, як односторонній процес. І на цьому тлі подумалось про обмін (напр. за Мосом).
Якщо Німеччина позиціонується як країна, яка дала світу класичну німецьку філософію (і ще низку важливих явищ), то вона також готова сприймати "велику російську культуру". Але це це радше ситуативні міркування під враженням від події, яка же триває.
Першоджерело за посиланням.
На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".
Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.
Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!
Рекомендуємо переглянути попередні матеріали Ігоря Сердюка :
Ігор Сердюк: Дрони: сфери застосування в теперішній ситуації.
Ігор Сердюк: Анексія рф територій України або, як реагують на шабаш в росії.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.