Блоги

Ігор Сердюк: Анексія рф територій України або, як реагують на шабаш в росії

02.10.2022
Стрічка новин виносить на береги мого поля зору уривки вчорашнього шабашу в росії. Оскільки спеціально новин не дивився, то всього дві асоціації.

Ігор Сердюк: Анексія рф територій України або, як реагують на шабаш в росії - зображення

Стрічка новин виносить на береги мого поля зору уривки вчорашнього шабашу в росії. Оскільки спеціально новин не дивився, то всього дві асоціації.

  • Візуальна - Терешкова. В Україні ще є вулиці на її честь. Назви і ностальгія (якщо така в когось ще є) стосуються Терешкової зразка 1963 року.

    Але та "Чайка" давно вже здохла. Навіть ще до того, як проголосувала за російську агресію. Як на мене, це узагальнений символ отих усіх "нє всьо так адназначна" персонажів, котрі чимось відзначились й посіли місця в нашому просторі памʼяті, при цьому будучи відвертими українофобами.

    Єдине, що їм добре вдалося, так це померти до 2014 року, інакше, сиділи б десь би на лавці поряд з Терешковою.

  • Слухова - оте "гойда". Це не тільки зайве свідчення того, що росіяни отруєні історією, але ще й непоганий аудіоряд до романів Владіміра Сорокіна, який ще років сім-вісім тому публічно назвав пересічних росіян "біомасою".

    Те, що вони не рефлексують чим закінчилась опричнина, то їхні проблеми. Наша проблема у тому, що отакі "гойда" регулярно звучать від акторів, письменників, співаків, котрі донедавна дуже гарно відчували себе у нашому медійному і культурному просторі.

    "Вже й з фільмами борються", - доводилось не раз чути, коли йшлося навіть про несистемні обмеження.

До речі, у моєму розумінні, обидві асоціації стосуються більше системних проблем з якістю і змістом нашої освіти, ніж ефективності державного контролю.

Але про це треба писати окремі дописи, і, мабуть, не напередодні професійного свята.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.