Блоги

Євгенія Непиталюк: Життя в Польщі очима українців

Більшість вимушених переселенців, що виїжджають за кордон, зупиняються саме в Польщі. Ця країна гостинно приймає українців під час бойових дій.

Євгенія Непиталюк: Життя в Польщі очима українців - зображення

Вже майже 8 місяців ми живемо в справжнісінькому палаці. Дуже дивне відчуття: ззовні і навколо краса природи, архітектури, щодня музика Шопена, красивий посуд і старовинні дзеркала…, а всередині біль, переживання за близьких, постійний моніторинг новин, стрес, неможливість на чомусь довго зосередитись.

Блукаємо таємними коридорами палацу, як привиди. Місцеві працівники нас вже нарекли «духами палацу» і навіть включають в свою екскурсійну програму: «подивіться праворуч - це мисливський будиночок, що був прибудований до палацу Остромецько, подивіться ліворуч - це старий палац з найбільшою колекцією старовинних фортепіано, а це - наші дівчини, наші сталі мешканки з України…»

Євгенія Непиталюк: Життя в Польщі очима українців - зображення

Сьогодні в палаці тихо, день всіх святих, нічого по всій Польщі не працює, і нікого з працівників у нас тут нема, тільки троє дівчат з України і охоронець.

На дверях палацу напис, що він замкнений, ключ у охоронця, який випускає нас на вулицю з питанням, куди ми і чи надовго.

Відчуваю себе як в таборі, або під наглядом батьків, треба повернутись додому вчасно, щоб не сварили. Додому…

Останнім часом навігатор визначає точку на карті з палацом як дім, та й навіть телефон став робити підбірки фото з назвами типу «вечір вдома»… Я вперто ігнорую всі ці пропозиції, мені легше не бачити і не впізнавати це слово… дім…

Відчуваю себе справжнім привидом, без дому, опори, без меж і без тіла… що ж, трохи подихаю туманом, розчинюсь в ньому, і повернусь в палац, поки вхід для привидів не замкнули на великий ключ…

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.