Новини
Україна

Євген Нищук про митців та добровільну українізацію за кордоном, та "ребрендинг" української культури (ВІДЕО)

Мистецтво дає емоції – саме вони можуть допомогти втримувати увагу до України й дати мотивацію й надалі допомагати нашому фронту та відбудові.

Культурні осередки за кордоном мають пройти певний "ребрендинг", аби представляти світу сучасну українську культуру, – вважає Євген Нищук, ексміністр культури, якого двічі призначали на цю посаду. Він зараз очолює театр імені Івана Франка. Працювати тут почав після служби в ЗСУ, на яку мобілізувався у квітні 22 року. Служив в аеророзвідці на Миколаївсько-Херсонському напрямку, Чернігівщині та на Сумщині. Наразі перебуває в запасі.

Нищук наголошує, що колективи з перших хвиль діаспор, які зберегли "законсервовану" культуру, зараз повинні динамічно змінюватися. Мистецтво дає емоції – саме вони можуть допомогти втримувати увагу до України й дати мотивацію й надалі допомагати нашому фронту та відбудові.

Водночас місія культурних митців за кордоном зараз – знайомити іноземців із сучасною українською культурою і робити збори на ЗСУ. За словами Нищука, квитки на "Конотопську відьму", з якою театрали вирушають у європейський тур, розкуплені у багатьох містах. Причому 85% придбали іноземці. В театрі Франка, де квитки на виставу розлітаються за 13 хв з моменту появи, актори можуть заробляти на виставах значно більше, але у них місія – доносити наше мистецтво світу.

Як "українізувати" наших російськомовних громадян за кордоном? Які пріоритети зараз мають бути в Міністерства культури та у майбутнього Міністерства діаспори, щоб об’єднати українців у світі?

На ці та інші питання Євген Нищук відповідає у проєкті громадської ініціативи "Голка" – "Мости України".

Медіа-партнери проєкту:

  • EspresoTv‬

  • mediapoglyad‬

  • glavcom.ua

Маргарита Ситник – журналістка та комунікаційниця, яка раніше працювала власним кореспондентом ТСН телеканалу 1+1, зокрема у Польщі та росії, а також була парламентською журналісткою на каналі СТБ. програмі "Вікна-Новини". Вела новини на Radio Gdansk.

У 2023 році стала співзасновницею громадської ініціативи "Голка", де очолює проєкти міжнародного співробітництва та веде програму "Мости України". Окрім того, Маргарита Ситник працює речницею міжнародної платформи EWL (Польща) та комунікаційницею проєкту об’єднання українців за кордоном I'm Ukrainian mobile app.
Нещодавно, Маргарита спілкувалася з Володимиром В'ятровичем про те, як не пересваритися з поляками і зберегти ідентичність? Про Волинь та Бандеру.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.