ЄС схвалив санкції: зокрема, проти тіньового флоту рф (ВІДЕО)
Про це повідомила Рада Європейського союзу.
Загалом, під новий пакет санкцій потрапили 54 людини та 30 організацій.
Зокрема, під санкціями опинилась військова частина, відповідальна за обстріл дитячої лікарні "Охматдит" у Києві.
Топменеджери провідних компаній в енергетичному секторі РФ, люди, відповідальні за депортацію дітей, пропаганду та обхід санкцій. А також два високопосадовці КНДР.
Серед юридичних осіб опинились російські підприємства ОПК та судноплавні компанії, відповідальні за транспортування сирої нафти й нафтопродуктів морем.
Також під санкції потрапили ще 52 судна тіньового флоту, що походять з третіх країн. Таким чином загальна кількість суден на які ЄС наклало санкції сягнула 79.
Підсанкційним судам забороняється доступу до портів ЄС та блокується широкий спектр послуг, пов’язаних з морським транспортом. Цей захід спрямований проти танкерів з країн, що не є членами ЄС, що обходить механізм обмеження цін на нафту або підтримує енергетичний сектор Росії. Та суден, які відповідають за транспортування військової техніки для Росії або беруть участь у перевезенні вкраденого українського зерна.
Подібні санкції на судна також накладають США та Велика Британія. Зокрема, в кінці листопада Велика Британія наклала санкції на 30 суден тіньового флоту. Це довело їх загальну кількість до 73 — більше, ніж у будь-якої іншої країни.
Українська розвідка ідентифікувала ще 238 суден російського тіньового флоту, довівши цю кількість до 545 які використовуються для обходження західних санкцій накладених на Росію та Іран.
Ці судна, що базуються у "дружніх" юрисдикціях і ходять під "зручними" прапорами. Мають дедвейт понад 100 млн тонн, що становить близько 17% світового нафтового танкерного флоту.
"Доходи від продажу нафти забезпечують авторитарних акторів ресурсами для реалізації ядерних програм, розробки сучасних безпілотників та ракет, постійної фінансової та матеріальної підтримки терористичної діяльності своїх регіональних проксі та оплати послуг мереж транснаціональної злочинності", —
зазначають у розвідці.
Окрім того, ЄС вперше наклало повноцінні санкції на китайські компанії, які постачають компоненти безпілотників і мікроелектронні компоненти для підтримки російської агресивної війни проти України.
Під санкції потрапили також компанії з Індії, Ірану, Сербії та Об’єднаних Арабських Еміратів, що брали участь в обході торгівельних обмежень або закуповували чутливі товари для Росії.
Нагадаємо, у Керченській протоці 15 грудня 2 російські танкери зазнали аварії, що спричинило витік нафтопродуктів у море.
Еконаслідки забруднення від тіньового флоту рф.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.