Україна
Події

Єднання та прагнення до свободи: 22 січня українці відзначають День Соборності (ВІДЕО)

Свято приурочене до проголошення у 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

День Соборності України щорічно відзначається в одну й ту ж саму дату – 22 січня, адже саме цього дня, але у 1919 році на Софійській площі у Києві в урочистій атмосфері було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

"Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – йшлося у зачитаному універсалі.

Однак, варто згадати й іншу знакову подію, яка відбулася цього дня і стала символом прагнення українців до свободи - йдеться про прийняття IV Універсалу Центральної Ради, яким проголошувалася повна незалежність Української Народної Республіки. Воно також відбулося 22 січня, але у 1918 році.

Щодо свята, то офіційно День Соборності відзначають з 1999 року. Цьогоріч, вітаючи українців, прем'єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що об'єднання УНР та ЗУНР для утворення єдиної української держави крізь роки нагадує нам про силу національного єднання українців.

“Єдина й соборна Україна — така мрія мільйонів українців утілилась рівно 103 роки тому на Софійській площі в Києві. Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки увінчав столітні прагнення нашого народу жити в неподільній незалежній державі”, - написав прем'єр у своєму телеграм-каналі.

Зазначимо, що головною традицією у День Соборності є утворення "живого ланцюга" єднання. Вперше така акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-ту річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон українців взялися за руки і утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

Відтоді в Україні "живі ланцюги" створювали не раз, символізуючи єдність українського народу.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.