Новини
Україна

Ідея створення роману "Гвардія наступу. Самовидець" (ВІДЕО)

Історії життя реальних героїв війни автор разом із творчою групою Департаменту комунікації МВС України зібрав і ретельно зафіксував, відвідуючи бази й частини бригад Гвардії наступу. Далі зібрані історії лягли в основу образів героїв роману.

У Києві в суботу, 27 квітня, відбулася презентація воєнно-історичного роману "Гвардія наступу. Самовидець", в основі якого думка, що історія в цій війні - це теж зброя

Про це інформує МВС.

Автор книги Тимур Нагалевський розповів, що ідея художньої книги про Гвардію наступу належить міністрові внутрішніх справ Ігорю Клименку. Вона виникла, коли тривала рекрутингова кампанія з набору нових бійців до бригад Гвардії наступу і формувалися 9 штурмових бригад МВС України.

"Кістяк цих бригад на початку створення становили бувалі бійці з бойовим досвідом. Тож постала необхідність подати історії цих героїв у художніх образах, які були б гармонійно вписані в реальні історичні події. Зокрема, й у початок повномасштабної війни – Битву за Київ".

За його словами, основним мотивом книги було твердження, покладене в уста головного героя, про те, що історія в цій війні - це теж зброя. Персонаж - історик, іде добровольцем до лав Національної гвардії України і стає самовидцем подій теперішньої війни, яку трактує як продовження національно-визвольної боротьби українців за свою свободу й державну незалежність.

Вказано, що роман містить детективну та любовну лінії, у ньому представлені різні періоди з історії України: від античних часів і Київської Русі через добу Козаччини й національно-визвольних змагань періоду Першої й Другої світових воєн й аж до наших днів.

"Історії життя реальних героїв війни автор разом із творчою групою Департаменту комунікації МВС України зібрав і ретельно зафіксував, відвідуючи бази й частини бригад Гвардії наступу. Далі зібрані історії лягли в основу образів героїв роману".

Над книгою також працювала мисткиня Дар'я Копійка: вона створила колажі, побудовані на основі реальних фотографій та розповідей воїнів-героїв.

Нагадаємо, українські книжки у переліку найкращих дитячих видань у Японії: "Куди і звідки" від Романи Романишина та Андрія Лесіва та "Жовтий метелик" Олександра Шатохіна.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція.