Новини
Україна
Новини Київської області
Технології
Україна-суспільство

І до Прем’єр-Міністра надходять фейкові депутатські звернення


Унеможливлення таких підробок – одна з причин переведення документообігу між Верховною Радою та урядом в електронну форму

Днями в Кабінеті Міністрів сталась така ситуація. Прийшло депутатське звернення – звична річ, таких надходить багато. Однак не в цьому випадку. «Кабмінівська служба вже хотіла звичним рухом переслати його далі, але раптом звернула увагу, що у листі переплутані ім’я та по-батькові. Вирішили проявити ініціативу, набрали помічника цього депутати та порадили виправити помилку і надіслати ще один лист. І раптом помічник їм каже, що вони не надсилали жодних звернень! Хтось підробив його підпис та надіслав це звернення з надією, що прем’єр доручить профільному міністру розібратись». Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет, зауваживши при цьому, що папір — це не лише неефективно і неекологічно, а ще й небезпечно.

А подібних документів з Парламенту до Уряду приходить досить багато.

Дмитро Дубілет поінформував, що планує до кінця цього року перевести документообіг між Парламентом та Кабміном в електронну форму.

«Я буду ще обговорювати свій намір з депутатами, але попередньо я бачу план таким.

1. Усі без винятків депутатські запити та звернення мають надсилатися в електронній формі. Скоріше за все з ЕЦП, але це ще окремо вивчимо.

2. Можливо, варто ці звернення публікувати на сайті для більшої прозорості.

3. Треба налагодити правильний алгоритм всередині Кабміну для якісної обробки таких звернень. Я ж тут новий, але за моїм спостереженням навколо будь-якого депутатського звернення відбувається дуже багато роботи з дуже низьким ККД», зауважив Міністр Кабінету Міністрів.

І додав, що «це ще квіточки». За його словами, величезний  потенціал для економії та ефективності – у сфері звернень громадян.

Ілюстрація з відкритих інтернет-ресурсів