Новини
Україна
Ірпінь
Суспільство
Культура
Новини світу
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Художник Володимир Сидорук та Ірпінь: геній, творчість якого «приховують» від людства


3 січня 2020 року видатному українському художнику зі світовим ім’ям Володимиру Сидоруку, який жив у Ірпені, виповнилося б 95. Про геніального митця у місті, яке стало для нього рідним, згадують зрідка.

Володимир Сидорук входить до неофіційного списку ТОП-100 українських художників.

Родом митець із м. Ржищів, що на Київщині. Народився у селянській родині. В Ірпені оселився у 1953 році й прожив тут до своєї смерті у 1997-му.

Із 1939-го по 1941-й навчався у Республіканській художній школі імені Тараса Шевченка (Київ).

Будинок творчості письменників, Ірпінь

Його вчителями були Іван Хворостецький (учень Федора Кричевського) та Георгій Киянченко.

На думку фахівців, вплив цих майстрів, високий рівень викладання дозволили Сидоруку, навіть не отримавши вищої мистецької освіти, стати видатним живописцем.

Як згадують колеги нашого земляка, він писав натхненно і швидко, поспішаючи зберегти перші почуття та емоції від того, що побачив.

Ірпінські дуби: ескіз та картина

Відставний мер Ірпеня Володимир Карплюк вирішив нагадати, що, мовляв, декілька років тому в пам'ять про Сидорука його команда створила парк імені художника.

Дійсно, на кошти платників податків з’явився такий зелений куточок природи, який вдалося зберегти у центрі міста. За площею території це швидше сквер.

Житель Ірпеня, відомий архітектор Валерій Гуменюк, автор герба нашого міста, зазначає: «Володимир Сидорук – не просто художник з великої літери, це явище, це наш геній.

І не тільки Ірпеня та України, а й усього світу. Дуже шкода, що влада цього не розуміє».

На жаль, черговий ювілей митця зі світовим ім’ям пройшов для міста непомітно. Тут не створено музею художника, нема повноцінної картинної галереї, де можна було б демонструвати його твори.