Новини
Україна
Новини Київської області
Культура

Християни східного обряду відзначають Різдвяний Святвечір


На Святвечір закінчується багатоденний піст, і сходження першої зірки символізує народження Христа.

Православні та греко-католики сьогодні, 6 січня, відзначають святвечір - переддень (навечір'я) Різдва Христового.

Саме слово "святвечір" походить від слова "сочиво" - це замочені у воді зерна пшениці, сочевиці, гороху та ячменю, які слід вживати в їжу у цей вечір, згідно з церковним статутом.

В Україні Святвечір має не лише глибокі за змістом церковні служби, але, насамперед, багатий на символічні обряди та звичаї, деякі з них беруть початок ще з дохристиянських часів.

Колись у наших прадідів у цей час був свято "Корочуна" - день привітання сонця. Слов'яни вірили, що у грудневі і січневі дні народжується чудодійна сила, яка переливається в душі людей, у землю, воду, у рослини і тварин, тому так чекали і радісно відзначали це свято.

Християнство наповнило ці давні традиції новим змістом.

Святвечір завершує чотиритижневий Пилипівський піст перед Різдвом, тому в цей день необхідно його дотримуватися.

Лише коли на небі з'являється перша зірка (яка символізує Віфлеємську зірку, що сповістила про народження Христа), вся родина може сідати за стіл.

Вечеря хоч і пісна, але багата - традиційно, на стіл виставляється рівно 12 страв, основною з яких є кутя, або коливо (варена пшениця з медом, маком та узваром).

Різдво 7 січня відзначають Українська, Грузинська, Сербська, Єрусалимська православні церкви, афонські монастирі, а також частина католиків і протестантів, що живуть за Юліанським календарем.