Блоги

Христина Морозова: Чому домагання до жінок в Україні не вважаються проблемою

Чому зґвaлтyвання, спроба зґвaлтyвання, домагання в Україні не вважаються проблемою.

Христина Морозова: Чому домагання до жінок в Україні не вважаються проблемою - зображення

Я просто нагадаю. Зґвaлтyвання, спроба зґвaлтyвання, домагання в Україні не вважаються проблемою.

"Проявляв надмірну увагу", "змусити відповісти взаємністю", "конфлікт між ними", "припинити сварку".

Ось у такій системі координат живуть українські поліцейські. І прокурори, і судді. Вся вертикаль, що має захищати й запобігати.

Що б не сталося далі. Що б не сталося далі з їхніх слів.

Якщо жінка знала нападника, якщо це, не дай Боже, її партнер — у неї ніхто навіть заяву не візьме. Їй розсміються в лице, скажуть, що по-чоловічому розуміють ґвaлтiвника. І порадять вийти за нього заміж.

Ніщо не допоможе. Ні те, що вона неповнолітня школярка з Кривого Рогу, а це її вчитель. Ні те, що вона їхала з малою дитиною в купе.

Ні те, що нападник не постраждав і за три дні вже їздив містом.

Ні те, що самі нападники — мeнти і ґвaлтyють її прямо у відділку.

Єдине, що має право зробити зґвaлтoвaнa жінка, дівчина чи дівчинка в Україні, — померти в канаві біля дороги. Як Марія з Бреусівки.

Ніщо цього не змінить. Жодна нова Врадіївка. Жодна відставка жодного Aвaкова. Жодне обурення соцмереж тривалістю півтора дня.

Тут нічого рятувати і нічого реформувати. Не існує жодного нашого унікального "третього шляху".

Все потрібно зносити й випалювали до фундаменту, до материнської гірської породи.

Єдине, що спрацює в наших умовах, — брати успішний міжнародний досвід і змушувати втілювати його тут. Як сталося із терміновим заборонним приписом і згодою на ceкс, що так смішила деяких недалеких персонажів. І бити українських чиновників пaлицями за відхилення від перевіреної міжнародної схеми.

Так, я про Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Доки вона не ратифікована, державі цілком ок, що жінок саджають за самооборону.

Держава погоджується, що єдині прийнятні дії для дівчинки, що пережила зґвaлтyвання, — вийти заміж за кpивдника. А ще краще — померти в канаві при дорозі і не псувати нікому настрій своїми надуманими проблемами.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.