Новини
Гостомель

Хотів продати графіті Бенксі з Гостомеля: суд покарав київського волонтера

Слідчий Бучанського райвідділу поліції Дмитро Дураєв повідомив волонтеру Сергію Довгому про підозру в "завершеному замаху на таємне викрадення чужого майна в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану".

Хотів продати графіті Бенксі з Гостомеля: суд покарав київського волонтера - зображення
Фото: theartnewspaper.com

Ірпінський міський суд виніс вирок у справі волонтера Сергія Довгого. Його звинуватили в замаху на крадіжку в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану.

Що відомо про справу

2022 року співробітники Національної поліції затримали на території військового містечка в Гостомелі на Київщині вісім людей. Вони зрізали графіті "Жінка у протигазі" зі стіни зруйнованого під час російського вторгнення триповерхового будинку.

Коли поліцейські приїхали на місце, роботу Бенксі вже запакували у плівку і готувалися погрузити її в пікап.

Слідчий Бучанського райвідділу поліції Дмитро Дураєв повідомив волонтеру Сергію Довгому про підозру в "завершеному замаху на таємне викрадення чужого майна в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану".

"Мене обурює формулювання "таємне викрадення". Все відбувалося вранці, від 10 до 11 години, на відкритій місцевості, повз ходили цивільні та військові. До того ж процес на дві камери знімали відеографи", —

пояснював свою позицію Довгий у розмові з

"Ґратами" за кілька днів після отримання підозри.

В лютому правоохоронці завершили розслідування та передали справу Сергія Довгого до того ж Ірпінського міського суду.

Суддя Шестопалова визнала Довгого винним і засудила його до п’яти років позбавлення волі, але звільнила його від відбування покарання з іспитовим терміном у три роки.

Також, в Україні за підтримки Українського культурного фонду цифровізують графіті Бенксі. Роботи британського художника, які були написані в Києві, Ірпені та Бородянці, оцифрують і розмістять у віртуальній галереї. Оцифровкою графіті займатиметься команда "НУАРТ" (Новий Український АРТ). Фахівці вже провели фотометрію та просканували артоб'єкти. Нині вони завершують роботу над сайтом проєкту та розміщенням цифрових 3D-версій графіті у віртуальній галереї. Незабаром вона буде доступна для широкого загалу.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.